Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Znieczulenie przy laparoskopii


Gość Patrycja UK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrycja UK

Witam! Mam pytanie odnosnie laparoskopii. Za 12 dni bede miala przeprowadzony ten zabieg, jednak bardzo sie go boje, narbardziej ogolnego znieczulenia a dokladniej swiadomej narkozy, wiem ze takie przypadki zdazaja sie bardzo czesto i bardziej niz strasznie boje sie tego,ze przdazy sie to mi. Dlatego chcialabym zapytac czy podczas tego zabiegu podawane sa srodki paralizujace miesnie (wolalabym zeby ich nie podawano by wrazie czego moc zawiadomic lekarzy,ze jestem swiadoma i czuje bol ). Bylabym wdzieczna za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety podawanie środków zwiotczających mięśnie jest standardem w przypadku znieczulenia ogólnego zwłaszcza przy operacjach w jamie brzusznej. Nawet samo założenie rurki intubacyjnej wymaga zwiotczenia mięśni, a późniejsze podawanie gazów przez aparat musi być wykonywane przy zwiotczeniu mięśni oddechowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadoma narkoza praktycznie w ogóle się nie zdarza, więc nie masz się czym przejmować. Anastezjolog musiałby naprawdę położyć sprawę, aby do czegoś takiego doszło - podać środki zwiotczające a zapomnieć o pozostałych. Generalnie wśród wszystkich moich znajomych, którzy przeżyli operacje wszelkiej maści, także laparoskopię, nigdy nie doszło do świadomej narkozy. A operacji było lekko ponad 30 (bo mowa tu o sporej ilości osób, chociaż jedna miała blisko 10). :) Teraz mnie czeka operacja i raczej obawiam się powikłań po narkozie aniżeli świadomej narkozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 lipca moja corka ma laparoskopiemartwie sie o nia bardzo.Najgorzej z ta narkoza to byloby okropne czuc bol a nie moc tego powiedziec. W dzisiejszych czasach wszystko jest mozliwe .Corka ma 31 lat ,dwoje dzieci w tym jedna dziewczynke urodzila 2 mies. temu karmienie przerwiea co z piersiami nic z tego nie wiemzofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam, żeby nie czuć bólu krem znieczulającego swiss medical z lidokainą. Można go bardzo tanio kupić na stronie naporost.pl To rekomendowana strona dzięki, której zaoszczędzisz pieniądze. Wiadomo, że tabletki przeciwbólowe niszczą organizm, a krem działa bez naruszenia organów wewnętrznych, a pomaga. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×