Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Angiomyolipoma w nerce


Gość marta17

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana jest bardzo mała, wymaga tylko obserwacji i jest łagodna. Wcale nie jest powiedziane, że będzie się powiększać. Ryzyko zabiegu jest większe niż ryzyko szkodliwości takiej zmiany na nerkę (nie ma wpływu na funkcjonowanie nerki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykryto u mnie dwa guzki jeden 14 mm na nerce prawej i 10mm na nerce lewej - lekarze nakazują czekać aż urośnie do 4 cm , wymiotuję mam nudności i boli mnie dolna paria pleców i boki szczególnie wieczorem jak leżę na plecach czuje dwa ogniki ,a wymioty są okropne - mogę spokojnie jeść tylko owoce - czy kotoś cos wi na temat AML i czy objawy będą się utrzymywały dopóki nie urosnie do 4 cm - i co dalej **** ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 8 lat najprawdopodobnie ( niepotwierdzone stanowczo) w wielokrotnym TK zmianę angiomyolipomę . Aktualnie ma 43 na 51 mm . Lekarz proponuje biopsję. Guz w centralnej części nerki czyli nerka do usunięcia ?. Czy biopsja tak rozległej zmiany stanowczo stwierdzi czy to ten rodzaj zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już od 12 lat angiomyolipoma lub sarkoma. Na początku miał ok.4-5 cm aż do teraz. Natomiast teraz jest wielkości 16x10x7cm czyli prawie jak druga nerka. Jest nieoperacyjny i nie do leczenia. Muszę czekać, aż coś się z nią stanie (krwawienie z nerki lub jej rozerwanie) i dopiero wtedy nerka będzie do usunięcia, poźniej dializy lub ew.przeszczep. Dlatego dziewczyny nie martwcie się takimi *maluszkami*. Aha, nigdy nie miałam sensacji z powodu guzów, czyli nudności, braku apetytu itp. Biopsja nie wchodzi w rachubę bo nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×