Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skręcony nadgarstek


Gość Radek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 2 tygodnie temu ,a dokładniej 2 tygodnie minie jutro w piątek ,na treningu kick boxingu skręciłem nadgarstek ,pojechałem do chirurga i powiedział ,że jest skręcony i nic mi nie będzie i także nie zalecił co robić tylko ,abym kupił sobie suchy lód i przykładał ,więc tak postąpiłem oraz smarowałem maścią i zawijałem codziennie nadgarstek bandażem elastycznym . No i po tych 2 tygodniach dalej jak skręcam rękę w nadgarstku to nie dość ,że nie mogę jej bardzo skręcić to jeszcze boli przy tej czynności ,co byście mogli mi poradzić ,co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej doraźnie w razie bólu przyjmować niesteriodowe leki przeciwzapalne tj. diklofenak (np.olfen), ketoprofen. Przy skręceniu dochodzi do uszkodzenia struktury torebkowo-więzadłowej. Stąd ból. Najlepiej usztywnić nadgarstek jeszcze na tydzień, a najlepiej zgłosić się do ortopedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem pierwszy raz na tej stronie ..i mam nadzieje że ktoś odpisze mi czy też ktos ma taki broblem jak ja ............................... 9 dni temu udeżyłam się w ręke i tak zaczeło mnie tępym i ostrym bólem nadgarstka u prawej rekii i byłam na pogotowiu i lekarz stwierdził że mam mocne stucazenie i nie zlecił mi szyny tylko bandarz i maść i tabletki ...... niestety nie pomogło mi nic nadal czułam ból i buchniecie w końu po paru dniach pojechałam ponownie i spotkałam się z tym samym lekarzem a ten się zdziwl że nie miałam szyny nałożonej .zobaczył to drugi lekarz zdjęcie co miałam zrobione zaraz po upatku i stwierdzil że to skrencenie nadgarstka z naderwaniem ............ a po tyjm wszystkim powiedział lekarz jak bardzo cierpiałam że nie miałam usztywnionego nadgarstka... teraz mam ręke w szynie i już nie czuje bólu ale to co przeżyłam to nikomu nie życze takiego cierpienia .poprostu moimi słowami to jak lekarze potraktowali mnie nie lucko i nie dajcie sobie wmawiać że wszystko jest dobrze ....... ja jestem młodą osobą i może myśleli że sobie zmyślam ten ból ..... jak macie pytania jakieś to czekam na odpowiedzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu Mnie też lekarze potraktowali lekkomyślnie* też jestem młodą osobą. W sierpniu wg lekarzy skręciłam sobie prawy nadgarstek miałam najpierw nałożony bandaż a później dopiero szynę. Tyle,że ja do dnia dzisiejszego odczuwam skutki urazu-mam skręconą rękę-kości przedramienia są lekko skręcone do wewnątrz, i nikt tego mi nie nastawił. Póki co czekam na rezonans i może będzie z tego operacja. Ręka boli a lekarze nic nie mogą na to poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. wczoraj na lekcji wf-u skręciłam nadgarstek + doznałam odprysku kości. Bardzo boli mnie ręka. Jestem w 3 klasie gimnazjum i za 5 dni mam testy kompetencji. Muszę napisac je w tym terminie, bo inaczej nie dostanę się do wymarzonej szkoły.... Jest coś co mooze mi pomoc? Bardzo prosze o odpowiedz, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasia13

hej miałam na w-f wypadek , źle odbiłam piłkę prawym nadgarstkiem. Po kilku dniach pojechałam do lekarza rodzinnego a on zalecił usztywnienie i na temblaku. To nie pomogło. Po tygodniu pojechałam na pogotowie. Zrobili mi prześwietlenie a ono wykazało mocne stłuczenie okolic nadgarstka. Ręke włożyli w szyne gipsową. Teraz jest już gorzej. Kość przy nadgarstku spuchła i koło niej pojawiła się jakby inna. Nic nie moge prawie tą ręko zrobić. Właśnie 10 maja jade do ortopedy i jestem ciekawa czy on coś stwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seima w sobote upadlem na rolkach zjeżdżajac z rampy upadek byl bardzo bolesny na tylek i rece przy tym strasznie stłukłem lewy nadgarstek i pierwszego dnia nie moglem nawet ruszac palcami smaruje altacetem i zawijam bandażem elastycznym a dzisiaj do pracy i nie wiem czy to stłuczenie skrecenie czy cos powazniejszego miał ktos podobny uraz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość natalia

ja wczoraj wywalilam sie na rolkach, jak zwykle próbowałam podeprzeć się rękoma i w tym strasznie caly dzien bolała mnie lewa ręka, dopiero na drugi dzień pojechałam do szpitala bo, ból mi przeszedł ale jak poszłam do sklepu to sie wywróciłan bo mi się w głowie zakręciło... lekarz powiedzial ze zwchniety nadgarstek :* niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kowal95

Ja z doświadczenia własnego polecam zawsze na wypadek urazu nadgarstka mieć w domu stabilizator od qmedu, nawet zwykły ściągacz czasami wystarczy. Sam wielokrotnie sprawdziłem i działa idealnie. Raz upadek na rowerze, raz na grając w piłke, raz spadłem z trzepaka :D Za każdym razem taki stabilizator plus rehabilitacja i wracałem do formy. Na szczęście poważniejsze urazy mnie omijały, bo wtedy móglby nie wystarczyć, chodź zapewne i tak by pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×