Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwichnięcie stawów biodrowych u niemowlęcia


Gość Izabela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 2 dni po porodzie zasugerowano, że córka może mieć dysplazję stawów biodrowych i zalecono udanie się do ortopedy, gdy skończy 3-4 tygodnie. Udałam się z córką prywatnie do ortopedy. Lekarz stwierdził zwichnięcie stawów biodrowych i zalecił szelki Pavlika na 6 tygodni. Po tym czasie udałyśmy się na wizytę kontrolną. Stwierdzono, że w jednym biodrze jest niewielka poprawa a w drugim żadna. Dano nam skierowanie do szpitala na wyciąg typu over head. Lekarz kierujący powiedział, że taki wyciąg trwa od 4 do 6 tygodni. W szpitalu lekarz powiedział że wyciąg będzie trwał 2-3 tygodnie bo dziecko ma 3 miesiące jest elastyczne i wszystko pójdzie sprawnie. Natomiast inny lekarz z tego samego szpitala stwierdził że leczenie na wyciągu może trwać 12 tygodni bo to jest długotrwałe leczenie. Jesteśmy w szpitalu 3 tygodnie i powiedziano mi, że to za wcześnie na sprawdzanie postępu za pomocą zdjęcia rtg. Nie wiem co o tym myśleć. Dlaczego opinie co do długości trwania leczenia są tak różne? Dlaczego jednego dnia u córki poszerzanie odwodzenia jest o 3 cm a innego dnia o więcej cm? Jestem już skołowana. Nie dostaję konkretnych informacji. Chyba najgorsze jest to, że nie mam gwarancji, że tygodnie spędzone w szpitalu faktycznie sprawią, że biodra będą zdrowe. Nie wiem czy powinnam szukać pomocy w innym szpitalu w innym mieście czy zostać tutaj i czekać co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość www.medichelp.pl

Dzień dobry. Jeżeli otrzymała Pani od kilku lekarzy różne informacje to zgodnie z prawem pacjenta ma Pani prawo do zwołania konsylium lekarskiego w Szpitalu w celu zaplanowania najlepszego leczenia dla Pani dziecka. Dzięki konsylium lekarze uczestniczący w konsylium uzgodnią miedzy sobą najlepsze leczenie dla Pani dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×