Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hypoechogeniczne ognisko


Gość Monikaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Prosze o pomoc. Mam 26 lat.Mialam robione UsG pierwsi, zamieszam opis wyniku: W badaniu USG w piersi prawej na godz 5 1cm od brodawki widoczne jest owalne, ostro ograniczone hypoechogenoczne ognisko o wielkosci 5mm. W piersi prawej poj torbiele do 4mm oraz torbiele w pierwsi lewej do 25mm. Doly pachowe bez cech patologii. Onkolog wypisal tylko skierowanie na usg za pol roku. Mowil ze jest to do obserwacji- radiolog mowiil ze takie zmiany obserwuje sie przez 2 lata i jak sie powiekszy lub zmieni to dopiero biopsja. Prosze o pomoc- czy takie zmiany owalne ostro ograniczone hypoechogeniczne sa grozne? Czy powinni mi zrobic biopsje z tego czy tak mam czekac pol roku? Co znaczy Birds 3 bo tak to zostalo oznaczone na wyniku. Powinnam udac sie do innego radiologa czy onkologa w celu konsultacji ponownej. Boje sie tak chodzic z tykajaca bomba. Prosze bardzo o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Monikaa :) ostre gładkie zarysy to dobrze, oznacza, że guz nie nacieka, czy jakoś tak. Specjalistą nie jestem, ale tak mi to lekarz tłumaczył. Ja też mam zmianę BIRADS 3, do obserwacji, właśnie niebawem mam drugie usg. Moją zmianę wykryłam brasterem, może pomyśl o nim, jeśli chcesz być pod stałą kontrolą, a nie tylko na usg co pół roku. Badasz się w zaciszu własnego domu i jeśli cokolwiek się zmieni to będziesz o tym wiedzieć i w porę zareagujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×