Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęknięty woreczek + zapalenie otrzewnej


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Mam 40 lat, cztery miesiące temu trafiłam na SOR z ostrym bólem po lewej stronie, zrobiono tomograf i okazało sie że mam bezkamienicze zapalenie woreczka, lekarz zdecydował o leczeniu farmakologicznym i8 zostałam na oddziale chirurgicznym. Ból nie ustępował, brzuch zrobił się jak balon , strasznie bolał przy chodzeniu ( teraz juz wiem ze to zapalenie otrzewnej). I tak przez kilka dni leżałam z bólem, po 5 dniach lekarzy raczyli mnie otworzyć i okazało się ( z czego dowiedziałam się dopiero mając wypis ze szpitala) że pękł woreczek z kamieniami i miałam ostre zapalenie otrzewnej. Cudem uniknęłam sepsy i śmierci. Historia nadaje się do tv. Na dzień dzisiejszy jest o wiele lepiej, staram się jeść wszystko oprócz napoi gazowanych, alkoholi, tłuszczów i słodyczy. jedyny problem to opuchnięty brzuch, który nadal jeszcze jest. Nie tak jak po wyjściu ze szpitala ale nadal jest, wyglądam jakbym była w 5 miesiącu ciąży. Moje pytanie brzmi jak długo pozostaje taka opuchlizna? Czy mogę wykonywać jakiekolwiek ćwiczenia? Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×