Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny i plastyka brzucha, dziwne szwy?


Gość Tredowata85

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tredowata85

Witam Jestem po operacji przepukliny kresy białej. Lekarz zdecydował sie też na plastykę brzucha bo dużo skóry wisiało po ciąży. Wiem że założono dwie siatki jeśli chodzi o przepuklinę. Wycięto mi cały płat brzucha około 35cm/30cm wraz z pępkiem, potem skórę z boków naciągnięto na środek i wszczepiono wycięty pępek. Po operacji została długa blizna od dołu ku wzgórka łonowego i wokół pępka gdyż w całości był wszczepiony. Lekarz ściągnął szwy po 14dniach, powiedział że wszystkie... Ale ja dzisiaj widzę, że wystaje mi 5 szwów z brzucha o długości 2mm. Martwię się czy ich nie zauważył czy to tak ma być? Mam niedługo wizytę ale nie w sprawie szwów a sprawdzenia czy płyn surowiczy się odkłada, bo puki co jest go 1cm, ale nic nie mówił o wyciąganiu innych szwów. Domysły mam że może to rozpuszczalne szwy, czy to możliwe? Bardzo boli przez nie bo dotykają ubrań i podrażniają rane, ile może potrwać aż znikną o ile przypuszczenie że są rozpuszczalne się zgadzają. Inne pytanie, otóż w dolnej części brzucha jakbym straciła czucie skóry, drapie i dotykam, nic nie czuję tak jakby skóra była znieczulona. Dopiero jak mocniej dotknie lub uszczypnie to czuję. W innych miejscach po operacji mam czucie tylko drętwienie i dziwny objaw mam na dole po lewej stronie. Nie potrafię się po operacji wyprostować, zaczyna boleć w klatce piersiowej i w plecach a zarazem nie mogę oddychać bo dziwny ból odczuwam w klatce piersiowej. Czy to ustąpi, czy będę mogła się wyprostować z czasem, bo nie da się funkcjonować podgarbiona. Mam w domu roczne dziecko, czy po operacji przepukliny mogę podnosić 11kg dziecko, jak to wiadomo ciężko tego nie robić jak dziecko wszędzie się wspina. Kiedy można iść do solarium aby opalić brzuch by blizna się nie rzucała w oczy? Smaruje brzuch maścią silikonowa, ale nie wiem czy nie powinnam czegoś innego użyć bo brzuch 3tydzien od operacji ciągle piecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×