Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Policykliczny guz piersi z towarzyszącymi mikrozwapnieniami


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Proszą o zdiagnozowanie wyniku badania mammograficznego mojej mamy. *Sutki o symetrycznej budowie gruczołowo tłuszczowej z cechami łagodnej dysplazji. W piersi lewej pomiędzy 11 a 12 guzek o policyklicznych, dość gładkich obrysach i wymiarze 24x10 mm z towarzyszącymi mikrozwapnieniami*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana podejrzana o nowotworzenie. Raczej wymaga weryfikacji histopatologicznej czyli wycięcia i wysłania do badania histopatologicznego. Z wynikiem zgłosić się do lekarza prowadzącego. On zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziękuję za informację. Mam jednak w związku z tym jeszcze jedno pytanie. Czy nowotworzenie, to początki powstawania nowotworu, czy może już rak? Bardzo proszę o odpowiedź! Mama ma operację we wtorek, tuż po świętach. Dlatego wolałabym być już psychicznie przygotowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Chciałabym jeszcze wiedzieć, jaki to może być rodzaj nowotworu złośliwego. Czytałam, że jest ich bardzo wiele i różnią się nie tylko leczeniem, ale również przyszłymi rokowaniami. Czy wynik mammografii daje jakieś podejrzenia? Czy sprawa jest bardzo poważna? Proszę o jak najszybszą odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanie do was. miałam robione usg piersi i w opisie napisano: piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej z cechami dysplazji i nie wiem jak mam to rozumiec hmmm... głównie to zmiany rakowe lub przedrakowe, ale potem mam napisane ze zmian torbielowatych sie nie stwierdza.... proszę pomóżcie mi zrozumiec ten opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was kochane pytanie. U mojej mamy, która ma 47 lat podczas USG wykryto guzek pod piersią (jakby na granicy żeber i piersi mniej więcej na środku - przepraszam za chaos). Doktor określił to ,,śliweczką".  Początkowo myślał, że jest to torbiel, ale zlecił biopsję cienkoigłową i podczas tej biopsji stwierdził, że to jednak nie jest torbiel tylko guzek, bo jakoś źle mu się to pobierało. Mama dostała skierowanie na mammografię i biopsję gruboigłową. Czy któraś z Was miała podobną sytuację i mimo wszystko nie wyszło nic złego? Bardzo się boję, że to coś poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×