Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana w piersi - co oznacza opis usg


Gość JustynaM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JustynaM

Witam, podczas kontrolnego usg piersi zauważono u mnie guzek. Nic mnie wcześniej nie bolało, nie czułam zmiany. Dlatego byłam bardzo zdziwiona że coś wyszło w usg. Poniżej opis usg : &#8222*Piersi gruczołowo-tłuszczowe. W PP na godz 9 Ok 2 cm od otoczki zmiana hypoechogenna wym 21x10 mm, gladkokonturowana , słabo wyczuwalna palp. - FAD? Adenolipoma ?? Do weryf BASC. Doły pechowe wolne od patologicznych węzłów chłonnych. BIRADS 4A* Jestem po biopsji mammotomicznej. Czekam na wynik. Bardzo proszę o podpowiedz co może oznaczać usg. Czy to normalne że po biopsji mam ogromny siniak i krwiak ? Miejsce zmiany jest twarde teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wyniki? Ja niedawno też byłam na usg, bo braster wykrył u mnie jakąś zmianę. Z usg mam wynik birads 3. Z tego co mi lekarka mówiła, to dobrze jeśli zmiana ma gładkie zarysy. Teraz czekam na kontrolę, ale mam się nie martwić, bo to najprawdopodobniej zmiana łagodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, a długo masz ten braster? Ja się zastanawiam nad zakupem, widziałam na stronie, ze mają fajną promocję, 200 zł taniej. A do tego jeszcze myślę, że warto by mamę namówić na spółkę, koszt się rozłoży, tylko pakiety badań kupimy osobne, wiadomo. Tylko zastanawiam się czy mama, niezbyt obyta z nowoczesnymi technologiami sobie poradzi? Wydaje mi się, ze to fajna opcja, takie badanie w zaciszu własnego domu, w razie czego od razu można reagować i umawiać się szybko na kolejne badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak każda z Was miałaby swój pakiet badań to samo urządzenie może służyć Wam obu. Tym bardziej jak ma się blisko do siebie albo mieszka w jednym domu i to nie jest kłopotliwe. Najwięcej się dowiesz na braster.eu. A tak nawiasem mówiąc jak ja tylko słyszę birads obojętnie jaki to już mam ciarki na plecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o wymianę sprzętu się nie boję, mieszkamy praktycznie po sąsiedzku. Bardziej się zastanawiam czy mama, osoba w okolicy 60-tki da sobie z taką technologią. Czy ta aplikacja brastera jest intuicyjna czy trzeba się znać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, na pewno sobie poradzi jeśli potrafi obsługiwać smartfona to aplikacja wszystko jej  podpowie. Wszystko widać jak i gdzie przyłożyć urządzenie. Braster to wyjątkowo proste w obsłudze urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×