Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie zapalenia trzustki


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

Witam,jestem młodym 20 letnim mężczyzną.Ostatnimi czasy zaczął mnie boleć brzuch,typowe dla tej choroby czyli bóle w nadbrzuszu,lewej czy prawej stronie brzucha.Byłem na pogotowiu z bólem brzucha,wykryto podwyższoną amylaze w niczy 725 U/L oraz białko ostrej fazy 1,8mg/L.Na pogotowiu powiedziano mi,że mam iść do lekarza rodzinnego po skierowanie na USG jamy brzusznej.U lekarza rodzinnego zrobiono mi te same badania co na pogotowiu czyli krew oraz mocz.Drugie badanie amylaza w moczu 533 U/L.Dostałem również recepte na NEO-PANCREATINUM forte.Czy mam przewlekłe zapalenie trzustki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Dodam,że nie miałem zrobionego USG jamy brzusznej,brzuch mnie czasami kłuje w okolicach lewych żeber,do tego mam teraz gazy i wzdęcia.Boję się o siebie..Pale papierosy,alkohol pije jak normalny człowiek czyli w weekendy..Tzn piłem bo lekarz teraz mi zabronił..Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zrób Usg. Niestety na początku możesz być obrazowy czysty jak zła... dieta i czekać... i nie myśl, ze jak przestało bolec to pewnie nie PZT Cie nie dopadło to można pic. Najgorsze błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Alkoholu nie ruszam już,z fajkami troche ciężej ale myśle o tej chorobie więc również ograniczylem do minimum.Najgorsze jest to,że jestem młody i dla mnie to jak wyrok smierci...Powiedziałem lekarzowi rodzinnemu,że nie miałem zrobionego USG ale on z tym jakoś zwleka i robi mi tylko badania moczu oraz krwi.Już trzy razy miałem zrobione te badania teraz czekam na trzecie wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Ból pojawia się bez względu czy jestem najedzony czy nie,teraz od kilku dni ból pojawił się nad lewym biodrem,jest stały kłujący. Miewam również wzdęcia i często odbija mi się po jedzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×