Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uczucie rozpierania w prawym boku (pod żebrami) i zmiany wątroby


Gość Armands

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na ponawiające się objawy rozpierania w prawym boku (pod żebrami) poddałem się badaniu USG. Opis badania : Wątroba normoechogeniczna, nie jednorodna, w okolicy wnęki obszar hyperechogeniczny wlk. 18,8x9mm (zmiana miąższowa? naczyniak?), w zakresie PP przy brzegu przednim zmiana lita hyperechogeniczna niejednorodna wlk. 67x49x35,5mm wymaga oceny w badaniu KT. Rysunek naczyniowy wątroby prawidłowy. Drogi żółciowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy bez kamicy, ściana w normie. Tyle odnośnie badania (reszta opisu badania jamy brzucha raczej w normie) Dla uzupełnienia - mam 48 lat i wcześniejsze badania USG (ostatnie w połowie 2004) nic niepokojącego nie wykazały (już wtedy miałem te objawy rozpierania w prawym boku). Proszę o ewentualną podpowiedz, co powinienem dalej zrobić (jakie badanie, jacy specjaliści). Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odp. Jutro postaram się o skierowanie do lekarza onkologa w miejscowym centrum onkologicznym (mają swój tomograf i kolejka też ponoć nie za długa ) A czy nie byłoby wskazane zrobić jakieś badania krwi w kierunku tej nieszczęsnej wątroby (a jeśli tak to jakie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Czy taki wynik badania ( zmiany w strukturze )może być spowodowany silnym uderzeniem w okolice wątroby. Poprzedniej zimy zaliczyłem upadek na oblodzonych schodach i pamiętam, że przez długi okres w tej okolicy odczuwałem tępy ból oraz miałem porządnego krwiaka (nie było krwi w moczu). Początkowo wydawało się to bardziej uszkodzeniem żebra ale po kilku dniach ból się zmniejszył to i dałem sobie z tym spokój. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość armands

Witam ponownie No i już po badaniu TK. (badanie wielofazowe) Opis badania: W s.6 wątroby podtorebkowo, słabo hipodensyjna zmiana ogniskowa o wym. 62x46x423. uwypuklajaca zarys narządu. W fazie tętniczej i żylnej ulega obwodowemu zakontrastowani. W fazie opóźnionej widoczne dalsze, dośrodkowe zakontrastowanie zmiany, wyższe niż otaczającego miąższu. Obraz typowy dla naczyniaka jamistego wątroby. Innych zmian ogniskowych w wątrobie nie uwidoczniono. Węzły okołoaortalne niepowiększone. Tyle z opisu no to nie jest najgorzej ...zastanawia mnie brak tej drugiej (mniejszej) zmiany ...czyżby się wchłonęła???? Przez ostatnie dwa miesiące używałem Esseliv (3 x2 tabletki) czyżby podziałało?? proszę o opinie eksperta i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×