Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy powinnam usunąć guzek w piersi?


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam 23 lata.Prawie rok temu wykryłam w piersi guzek,który czasem mnie bolał przy dotykaniu. W odstępach 4 miesiecznych mialam robione usg które nie wykazały nieprawidłowowści. W trzecim usg w lutym :*Piersi o przewadze utkania gruczołowego, z dyskretnie zaznaczonymi cechami przebudowy mastopatycznej. Przewody mlekowe odcinkowo poszerzone do 4mm. Badanie nie ujawniło obecności zmian ogniskowych podejrzanych o patologiczny rozrost. Okoliczne węzły chłonne niepowiększone. Wnioski: Mastopathia benigna fibrocistica.* . Chirug skierował mnie na biopsje cienkoigłową. Wynik:Rozpoznanie makroskopowe: 4cm od otoczki, na godz.6 guzek śr 0,5cm. Rzopoznanie mikroskopowe: Obraz może odpowiadać fibroadenoma. Pani doktor kazała mi sie zgłosic za miesiąć na kontrolę ale ja zastanawiam się czy nie powinno sie tego usunąć chirurgicznie tym bardziej,że ucisk stanika na ten guzek powoduje dyskomfort. Pani doktor wykryła na tej samej piersi na godz 10 drugi guzek. Będę wdzięczna za radę. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Jeśli zmiana nie jest ewidentnie wyczuwalna palpacyjnie odradzam zabieg usunięcia guzka tylko w chwili obecnej obserwację. Jeśli guzek jest wyczuwalny można go usunąć. Decyzja należy do lekarza prowadzącego oraz chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za radę. Guzek jest bardzo wyczuwalny i szczerze mowiac naprawde potrafi mi doskwierac dajac uczucie dziwnego ciagniecia a nawet bolu. Planujemy z partnerem dziecko i nie wiem czy chociazby z tego powodu nie powinnam tego sie pozbyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×