Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niedokonany zwrot jelit u dziecka


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 4letniego syna u którego w wieku 1,5 roku zdiagnozowano w Centrum Zdrowia Matki Polki w Lodzi niedokonany zwrot jelit (objawy nawracajce chlustajace zielone wymioty). Byl leczony operacyjnie. Niestety 3 miesiące po zabiegu pojawił sie zrost i ponownie musial byc otwierany zeby zrosty uwolnić. Po 1,5 roku pojawila sie kolejna niedrożność ( jelita częściowo skrecily się na nowo) i trzeba bylo otwierać i odkręcać jelita w trybie pilnym. Operacja ta oraz poprzednia byly w Pile bo tutaj mieszkamy a nie bylo czasu na podróże do Lodzi. Synek bardzo cierpiał. Rok po operacji kolejna operacja. Tym razem jelita calkowcie sie obrocily. Lekarze są bezradni. Mówią, ze leczy się objawowo. Nie można temu zapobiec. Jestesmy w kontakcie systematycznym z gastroenterolog w Lodzi. Dziecko dostawalo Kreon, albo debridat miedzy operacjami, probiotyki, badania kalu po drodze. A mimo wszystko nie udaje sie zapobiedz. W Pile proszą aby szukac pomocy Moze ktos ma jakies doświadczenia podobne, moze wie gdzie szukac pomocy. Proszę. Jestem bezsilna. Nie wiem jak pomoc wlasnemu dziecku. Ma 4 lata i 4 operacje za sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja corka ma 2 lata. Ma podobny problem. Została zdiagnozowano jak miała 2 miesiące. Wtedy też miała operacje. Po pół roku druga na Sporej w Łodzi. Operował ja dr Jabłoński podobno najlepszy specjalista - polecam. Minal ponad rok i jest ok. Nam tez powiedziano, że nie mogą dać gwarancji, ale wierzymy ze będzie dobrze. Mała świetnie się rozwija. Je praktycznie wszystko. Może by Państwo spróbowali właśnie na Sporej w Łodzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz synek ma w tej chwili 7 lat. Diagnoza była jak miał miesiąc. Jak miał 3 latka doszło do pełnej niedroznosci i częściowej martwić jelita. Od 4 lat jest ok. Wszyscy lekarze mówią to samo, dbać o dietę i nic więcej nie da się zrobić... Syn jest na ścisłej diecie lekkostrawnej. Do tego przez ponad 2 lata jeździliśmy do bioenergoterapeuty do Rynarzewa pod Bydgoszcza. Do tego raz na pół roku robimy usg i min raz na kwartał pediatra osluchuje pracę jelit. PozdrWiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam synka 2,5 latniego, u którego niedawno udało się zdiagnozować niedokonany zwrot jelit. Syn pierwsze objawy wymiotów miał już w 2 miesiącu życia. Następnie bywało tak, że ataki zaczęły występować coraz częściej nawet co 2 tygodnie i zazwyczaj trwały około doby po czym nagle mu przechodziły. Ostatnio atak był tak silny, że syn nie miał już czym wymiotować i był odwodniony w szpitalu okazało się, że ma skręt krezki jelita cienkiego skończyło się operacją ladda, która miała na celu uwolnienie dwunastnicy i poszerzenie górnej części krezki jelita co ma zapobiec skręcaniu się. Chirurdzy powiedzili, że to wada wrodzona i niestety może nie skończyć się na jednej operacji, ponieważ nadal ma bardzo poskręcane jelita, w które na razie nie ingerowali twierdząc, że ta oprecja może coś pomoże.. a z doświadczenia wiedzą, że jak sie ,,namiesza" za dużo w jelitach to moze byc niestety jeszcze gorsza niedrożność. Teraz jesteśmy 3 tygodnie po zabiegu, przestrzegamy diety lekkostrawnej i odstawiliśmy leki tj. Debridat i Dicopeg - syn brał, ponieważ były również problemy z zaparciami. Teraz wypróżnia się co 2 dni, ale nieraz widzimy, że jest zaparcie. Chciałabym bardzo skontaktować sie z kimś z Państwa, dowiedzieć się coś więcej o tej rzadkiej wadzie i jak się z tym żyje latami.. Proszę o kontakt na maila: pieryga_nata91@o2.pl Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×