Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wieloletnia przepuklina mosznowa


Gość Zdesperowana dziewcz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zdesperowana dziewczyna...

Przepuklina jest wyczuwalna po prawej stronie w worku mosznowym. Jest wielkości piłeczki do ping-ponga. Rzadko *chowa się* sama, czasem udaje się ją *wcisnąć*. Wiek mężczyzny to 21 lat, nie wiadomo czy przepuklina jest wrodzona czy nabyta, zauważona ok. 4 r.ż. przez lekarza, który nie podjął żadnych działań w kierunku wyleczenia jej (a leczy się taką tylko operacyjnie z tego co już zdążyłam się zorientować...). Pracuje fizycznie od 3 lat. Dolegliwości bólowe występują po większym wysiłku fizycznym, czasem utrzymują się kilka dni. Nie wiem czy ma to związek, ale pewne problemy ze strony układu pokarmowego również występują. Problem jest taki że mężczyzna wstydzi się/boi się pójść do jakiegokolwiek lekarza, nie mówiąc o zabiegu. Lekceważy problem... Czym mogę go *postraszyć* żeby w końcu zdał sobie sprawę z powagi sytuacji? jakie mogą być konsekwencje niezoperowania? czy współżycie ma jakiś wpływ? ile będzie trwał powrót do zdrowia? i do pracy? jakie ograniczenia?... Już nie wiem co mam zrobić żeby go przekonać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Operacja trwa około 1 godziny. Powrót do zdrowia zależy od metody jaką zostanie przeprowadzona operacja. Jeśli podczas zabiegu zostanie wstawiona siatka, to o powrocie do sprawności fizycznej można mówić po około miesiącu. W innym wypadku po około 3 miesiącach. Nieleczona przepuklina może spowodować uwięźnięcie jelita, a w rezultacie martwicę i operacyjną resekcję częśći jelita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobieto!!!!!!!! wyśllij tego *pacana* na operację mój mąż miał tą operacje w tym tygodniu dziś już został wypisany ze szpitala naprawdę niech nie zwleka mój maż chodził z tą przepuklina 30 lat, aż pewnego poniedziałku zastałam go zwijającego się z bólu BÓLU nie do wytrzymania nie ma na co zwleka c ani się wstydzić jak najszybciej umów go do chirurga i niech wykupi sobie szczepionkę na WZW!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×