Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta przy kolce jelitowej


Gość Kinga z Poznania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kinga z Poznania

Witam, dziękując za wczorajszą odpowiedź i w nawiązniu do niej chciałabym zapytać co należy jeść a czego unikać przy kolce jelitowej? W internecie znalazłam jedynie informacje na temat kolki jelitowej u niemowląt i wskazówki dla matek karmiących. Niewiele jest mowa o kolce jelitowej u dorosłych. Z góry dziękuję i pozdrawiam Kinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dowiedziałam się w czasie pobytu w szpitalu, do którego trafiłam z silnym bólem brzucha, że mam tzw. chorobę zrostową, zwaną również kolką jelitową (jestem po dwóch operacjach brzucha). Zalecono mi stosowanie diety wykluczającej wszystkie potrawy smażone, pieczone i ostre oraz stosowanie leków osłonowych. Czy są takie leki, które można zakupić bez recepty - homeopatyczne lub na bazie ziół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie mam kolke jelitowa od 7 lat i mi juz zadne leki nie pomagaja niestety:( jedyna rzecza ktora mi pomaga to ograniczyc gazowane napoje oraz tluste i ostre potrawy z poczatku bralam no spe ale nie pomagala niestety a objawia sie ona tym ze nieraz po zjedzeniu zbyt wielu rzeczy slodkich przeszywa mnie bardzo bardzo ostry bol z lewej strony i niejestem w stanie nic zrobic jedyne co moge zrobic to biec do lazienki w ktorej siedze po pare godzin i czekam az wszystko ze mnie*zejdzie*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wczoraj odebralam corke ze szpitala tez ma kolke jelitwa po zjedzeniu zazywa tabletki do sania gaviscon a na noc po posilku gastrotuss jak narazie odpukac jest dobrze moze zna ktos jakas diete bylabym wdzieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolke jelitowa od blisko 20 lat z przerwą 9 miesięcy ciąży 14 lat temu. Wtedy przez cały okres ciąży nie miałam jej ani razu. Nie wiem już od czego ja mam. Miałam kiedyś gastroskopie i pasaż jelit. Wszystko ok. Sądziłam że to od tłustych potraw i gaxowanych napojów, ale przez ostatnie 5 mies chcialam zrzuucic pare kilo i bylam na diecie Keto (duuuużo tłustego, jaj a prawie zero owoców i mało warzyw) i kolka pojawiła się tylko raz i to bardzo lekka. Pilam też Cole Zero. Bez wpływu. Od tygodnia włączyłam do diety węglowodany (ryż, ziemniaki, warzywa strączkowe) i owoce (jabłka, banany) i dzis w nocy musialam wziać Tramadol bo chyba bym umarła. A do tego jestem tak wzdęta że prawie unoszę sie nad ziemią. Ktos tu napisał o bolu z lewej strony. U mnie zawsze po prawej, tuż pod ostatnim żebrem. Nie da sie tam wtedy dotknąć. Załamka :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdziles/as czy ten bol to nie jest przypadkiem trzustka? Mialem OTZ, ona baardzo nie lubi smazonego, tlustego i gazowanego. I wtedy wlasnie atakuje bolem po prawej stronie pod zebrami (zazwyczaj). Proponuje wizyte u lekarza i badanie krwi na poziom amylaz, bo akurat ta choroba, zaniedbana, jest smiertelna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×