Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższona Lipaza, Amylaza, ALT + burczenie w brzuchu


Gość Pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono forumowiczów. Zaczęło się od pojawiania niestrawionych resztek pokarmu w kale, ale początkowo to ignorowałem i tłumaczyłem dobrą przemianą materii. Od jakiś 2 miesięcy mam dziwnie niepokojące objawy (biegunki) + podwyższone próby wątrobowe i trzustkowe. Biegunka objawia się tym, że chodzę do toalety 3-5 razy dziennie. Wypróżnienia są różnego koloru i konsystencji. Od zielonych (sporadycznie), przez żółte do koloru brązowego. Konsystencja półpłynna (papkowata) po dobrze uformowany. Czasami z domieszką niestrawionego pokarmu. Leczony byłem dość długi czas antybiotykami powyżej 1 roku :(. W tym okresie nie stroniłem też od %. Ostatnio przeleczony/zatruty lekiem o nazwie Pylera. Poczułem się na tyle źle, że poprosiłem lekarza rodzinnego o morfologię i ogólne moczu. Jak wspomniałem wcześniej często muszę korzystać z toalety. Wyniki badań, które niepokoją to: Amylaza - 134 (0-100), Lipaza - 75 (13-60) AST 38 (5-40) ALT 87 (7-56) Poza tym glukoza 77 (60-99), bilirubina 0.31 (0.2-1.2), CRP 06 (0-10), GGTP 26 (7-50). USG, TK - wszystko OK. Kłuje czasami w lewym boku. Nic jakiegoś *potężnego*, po czym przechodzi. Czy ktoś z Państwa jest w stanie mi powiedzieć co może być przyczyną i jaką dietę stosować. Lekarz rodzinny zalecił Heparegen i Kreon Travix (10.000). Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×