Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie części dalszej 2 kości srodrecza lewego


Gość Adrian27Konin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adrian27Konin

Witam serdecznie, będę wdzięczny jeśli ktoś podpowie. podczas uderzenia zlamalem kość srodrecza jakieś 3 cm za kostka przy palcu wskazującym u lewej dłoni. jakieś 7 lat temu w podobny sposób została ona złamana. wtedy miałem zabieg polegający na wprowadzeniu 2 drutów w kość aby utrzymać ją w prawidłowej pozycji. kość źrosla się i po usunięciu drutów po jakimś pol roku palec doszedł do pełnej sprawności ruchowej. w obecnym przypadku, mimo że palec był złamany w podobny sposób (może nie aż tak tragicznie to wyglądało jak wtedy nie nastawiano mi go, zastosowano jedynie aluminiowa szynę. obecnie po 10 dniach wyciągnąłem palec z szyny. nie boli jakoś bardzo, ale jest strasznie ograniczony ruchowo (co mnie nie dziwi bo sprawa jest dość świeża) ale sam jego wygląd mnie niepokoi. jest tak krzywy jak był w momencie złamania. kostka jest jakby zagieta w dół i zapadnieta. ciężko to opisać, ale wydaje mi się ze przez brak nastawienia palca kostka zrosla się w takiej pozycji w jakiej była złamana. co mam teraz zrobić bo trochę zależy mi na normalnym palcu? czy jakieś ćwiczenia? rehabilitacja? czy już nic nie będzie miało wpływu na to by doprowadzić to do w miarę normalnego wyglądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×