Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

OZT bez konsekwencji dla trzustki?


Gość Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W lipcu z powodu takich objawow: zażółcone skóra i oczy, mocz koloru herbaty, okresowy ból z prawej strony wyladowalam w szpitalu. Okazalo sie, ze mam kamicę żółciową ( mialam w przeciagu kilku miesięcy kilka atakow woreczka, nie mialam świadomości, ze to woreczek, myslalam, ze to niestrawność). Kamica ta spowodowala żółtaczkę mechaniczna i OZT ( normy przekroczone 5x). W szpitalu spedzilam 5 dni na glodowce i kroplówkach. Nic mnie nie bolalo, objawy ustąpiły momentalnie. Usuniecie pecherzyka mialam we wrzesniu. Po operacji lekarz powiedzial, ze wizualnie trzustka nie ma żadnych śladów przejscia OZT. Jestem juz 2miesiace po usunieciu woreczka, jem juz normalnie. Ani razu nic mi nie dolegalo, nie bolało. W ogole nie odczuwam faktu nie posiadania woreczka. Mam tylko w glowie mysli co z trzustką. Czy mozliwe jest by przejsc OZT(z powodu kamicy) i by ta nie pozostawila uszkodzen w trzustce? Czy moge sprobowac jeść ogorki konserwowe (ocet) albo wypić drinka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę temat. miałem praktycznie taki sam przypadek.

 

Rok temu miałem OZT z powodu kamicy żółciowej. Wg mnie nie mogło to być jakieś silne OZT bo nie miałem bóli, gorączki, wymiotów itp (miałem tylko żółtaczkę, obrzęknięta trzustka uciskała przewody żółciowe). OZT wyszło tylko z badań krwi i moczu. Spędziłem wtedy w szpitalu 4 dni i wychodząc wyniki miałem książkowe. Potem usunięcie woreczka, 3 miesiące ostrej diety. Od pół roku odżywiam się tak jak przed OZT, nic mi nie dolega, czuję się bardzo dobrze.(niedawno robiłem badania kontrolne, wszystko idealnie). Nie próbowałem tylko alkoholu (boję się jeszcze), z nim poczekam jeszcze z rok. Tak się zastanawiam,

czy osoby które przeszly OZT mogą kiedyś wrócić do beztroskiej diety (ilości oczywiście umiarkowane, chodzi mi tylko o to czy wszystko można z czasem jeść). Czy z czasem można odważyć się na piwko czy drinka? Czy niestety OZT to już dożywocie bez alko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×