Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stan po martwiczym krwotocznym OZT


Gość aniaseb5623

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aniaseb5623

Dzień dobry! Mam pytanie dotyczące trzustki ze względu na szczególny przypadek męża założyłam nowy wątek. Mąż w 2015 przeszedł pierwsze lekkie OZT w 2016 roku pojawił się drugi epizod ciężkie martwiczo krwotoczne OZT z powikłaniami niewydolnosciami wielonarządowym oraz zostało przeprowadzonych 16 operacji nekrosektomii trzustki i przestrzeni zaotrzewnowej. Cudem przeżył po 3 msc walki. Trzyma się diety nie pije wogole alkoholu oraz zażywa Kreon 25000 i lipanthyl ze względu na podwyższony poziom trojglicerdow. W jednym i drugim przypadku nie znaleziono przyczyny choroby. Wczoraj po badaniu USG lekarz napisał : ze widoczne są zwłóknienia w trzustce . Zastanawiam się co to znaczy czy to normalne czy może przechodzić w PZT? Wyniki krwi amylaza lipaza elastaza w normie... nie ma znacznych dolegliwości. Bardzo boje się o męża jesteśmy młodym małżeństwem jak na nasz wiek po ponad ja 23 lata mąż 28 ze sporym bagażem doświadczeń... bardzo proszę o jakaś radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku trzustki nie ma nic pewnego.Okropna choroba ...Moj Brat 25 lat...Martwiczo krwiotoczne zapalenie trzustki...19 operacji...Poltora miesiaca w mekach...strachu...bylismy juz na mecie...Po probie wubudzania ze spiaczki Brat zmarł...Nie do opisania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×