Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po lewej stronie brzucha na wysokości pępka


Gość M.

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM! Bardzo proszę o pomoc.Od kilku miesięcy odczuwam ból z lewej strony brzucha,na wysokości pępka.Czuję swędzenie,mrowienie,czasami kłucie promieniujące do dołu biodrowego i uda. Miałam robioną gastroskopię,kolonoskopię komputerową,USG do macicy i nic nie stwierdzono jedynie refluks. Ostatnio gastrolog zalecił mi leki po których jeszcze gorzej się czuję tj. ASAMAX 500, SPASMOLINA i Halicid . Bardzo jestem zaniepokojona,gdyż ból się nasilił i zaczęły pojawiać się stany podgorączkowe. W tej chwili czuję wzdęcie po lewej stronie i mocne kłucie.Proszę o odpowiedź co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto wykonać klasyczną kolonoskopię. Tylko klasyczna kolonoskopia uwidoczni stan zapalny w jelicie grubym, a powodem tych dolegliwości może być właśnie zapalenie jelita grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek, 2009-03-23 00:28:52

Od 2 lat od kiedy pierwszy raz pojawila mi sie krew w kale poszedlem do lekarza rodzinnego.Od tego momentu rowniez odczowam kłócie w lewym boku ból promieniujacy bo czasem nie wiem czy to mnie w boku boli czy boli serce czasem też dolna lewa strona. co do pojawiania się krwi w kale to jesttak że nasila mi sie zgaga zaczuna mocniej brzuch boleć i później zalatwiam się krwią dolegliwości oprócz bólu brzucha mijają. pierwsza była gastroskopia okazało sie że mam przepuklinę przepony ale to z tym chyba nie ma nic wspólnego. później rektoskopia i wlew jelita grubego ogólnie czysto aczkolwiek są hemoroidy . oe czasem wychodzą pobolą i przestają . w międzyczasie zrobiłem USG i jest 4 mm kamień w nerce. za 2 tygodnie mam kolonoskopie bo w sumie dalej nie ma przyczyny coraz częściej pojawiającej sie krwi. Wyniki podstawowe sa jak u zdrowego faceta nie mam spadku masy ciała bo mam apetyt potężny mam czasami mdłości szczególnei po kawie z mlekiem wiec nie piję. może ktoś coś podpowie bo sie cholernie boje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo ciągłe bóle z lewej strony brzucha.Miałam kolanoskopie i rtg miednicy wsio ok.ale boli umawiam się do ginekologa kolejny raz bo byłam w styczniu było ok..W szpitalu spotkałam Panią po operacji krwawiła z odbytu miała polipa na jelicie grubym.Może też być zapalenie uchyłków jelita grubego.Będe dalej szukać bo ten ból jest uciążliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość drillerkiller

Witam wszystkich. Wpadlem na te strone, oczywiscie z powodu podobnego problemu.Ale mam pewnateorie.Moze ktos pomoze. A wiec.Mam niedomykalnosc (minimalna) zastawki sercowej.A od niedawna bole brzucha.Moze tutaj jest jakas relacja.Lekarze badaja trzustke, a moze to cos sercowego wywoluje. Pozdrawiam. Mam nadzieje ze ktos sie odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JArsoon

a ja najchętniej bym się zabił .. to życie to same kłopoty męki itd itd.. no ale tego nie zrobię ... tez mam te bóle czasami cerce mnie tak zakuję jakby coś niemogło przepłynąć przez nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich z czeskiej miejscowosci, w ktorej mieszkam... Ja mam bole po laparoskopii pecherzyka zolciowego juz 4,5 roku. Cale podzebrze i okolice zoladka. Zero fizycznej pracy, zero chodzenia, chodzenie to raczej wleczenie sie,scisla dieta, taka, ze gdybym jadla to wszystko przed laparoskopia, nie byloby trzeba robic zabiegu ....Lekarze stwierdzili, ze wszystko absolutnie w porzadku, tyle ze slaba funkcja trzustki. Ma moze ktos doswiadczenie czy podobne prolemy - jak sobie poradzic, by moc troszeczke normalniej zyc. Dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak strasznie bolało w lewym boku w dole biodrowym aż zemdlałam,na drugi dzień dostałam krwotoku z odbytu.na kolonoskopii okazało się że urwał mi się polip w jelicie grubym i jeszcze 3 mi usunęli i wzięli do badań. po 3 tygodniach dalej odczuwam ból w lewym boku czasami kłujący..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pobolewa z lewej strony brzuch i cały czas mam wzdęcia.miale stanu podgoraczkowy i podwyższona amylaza Ale tylko w moczu.we krwi była w normie.do tego podwyższone crp.na gastro wyszło że mam helicobacter A teraz czeka mnie kolonoskopia.mam nadzieję że to nie trzustka.nie mam ani wymiotow ani biegunek A raczej olowkowate stolce.....co to może być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że za pierwszym razem jak miałem gorączka i ból brzucha do zniesienia to na morfologi wyszła amylaza w moczu 880 we krwi było 80.i crp 120.na usg nieznacznie powiększoną sledziona i krezki.przez 2 dni problem z wyróżnieniem.a potem mały epizod i biegunka 2 razy może.do tego ból głowy.przeszlo mi Ale pobolewanie odczuwalem ciągle.po świętach się powtórzyło czyli goraczka 39 A potem następne dni stany podgoraczkowe.oslabienie ból głowy i znów amylaza we krwi 75 A w moczu 1000.crp 70.reszta wyników w normie.usg jamy też ok.czy to ewidentnie trzustka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×