Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drgająca dolna powieka


Gość Beata beti

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata beti

Mojej siostrze od 6 miesięcy drga dolna, lewa powieka. Je cały czas magnez ale to nie pomaga. Mam więc w związku z tym pytanie jaka może być tego przyczyna.Jest to bardzo uciążliwa dolegliwość. Prosze więc o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występowalo drganie powieki (dolnej,bądź gornej,różnie),gdy byłam niewyspana bądź zestresowana. Magnez też nie pomagał. Gdy już nie miałam tak napiętego grafiku i mogłam się wyspać spokojnie,a i stresu było mniej,to problem sam zniknął. Może na tej samej zasadzie tutaj to funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz przechodzę to samo. Drganie dolnej powieki. Wygląda to jak taki poziomy nerw pod okiem. Jest to wyjątkowo irytujące, ponieważ mniej to czuję, a wyraźniej to widać. Jeśli magnez nie pomaga to nie wiem czy jest sens się nim faszerować. Dzisiaj wzięłam sobie coś na uspokojenie, bo może to jest na tle nerwowym. Przyznam, że na jakiś czas ustało. Ale nie uważam, żebym była zestresowana, może ten stres wychodzi z organizmu, bardziej podświadomie. Przemęczenie na pewno też ma coś z tym wspólnego. Przeczytałam też że to może być oznaka niedoboru potasu. Więc trzeba spróbować z potasem. Jutro idę po banany :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Ja mam juz podobny problem prawie 5 miesiecy. Zaczelo sie od drgania lewej dolnej powieki a teraz juz caly policzek i podbrodek mi podskakuje. Jest to na tyle uporczywe ze nie daje mi zasnąc wieczorem. Zrobilem tomograf komputrerowy z kontrastem ale on nic mi nie wykazal. Czekam rowniez na wyniki badania EEG. Sam juz nie wiem co dalej z tym robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mi drga lewa powieka od 2 lat od jakis 7/8 miesiecy jak jem badz jak sie usmiecham oko robi mi sie zdecydowanie mniejsze i jest to bardzo widoczne bylam u neurologa i nic u okulisty tez w porzadku mam bardzo stresujace zycie ale ne wiem czy to ma znaczenie dodam ze rowniez od jakis 7/8 miesiecy mam silne migreny nie wiem czy to moze miec cos wspolnego prosze poradzccie mi cos kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Jeśli drga dolna powieka,policzek się przykurcza,oko jest wyraźnie mniejsze i rano podpuchnięte jest to neuralgia nerwu trójdzielnego .Na to nie ma żadnego lekarstwa.Pozostaje tylko operacja oddzielenia nerwu od naczynia krwionośnego w tylnej części głowy ,tuż za uchem.Przechodziłam ją 4 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo już długo mi drga lewa dolna powieka. To jest dosłownie koszmar. Na zewnątrz wychodzę w okularach przeciwsłonecznych. Początkowo brałam magnez i potas, ale to nie pomogło. Udałam się więc na wizytę do neurologa. Dwa razy miałam robiony rezonans magnetyczny. Okazało się, że mam naczyniopochodne mnogie zmiany obustronnie na granicy korowo - podkorowej mózgu (w sumie kilkanaście ognisk do 7-8 mm) i to jest powodem tych drgań powieki. Radzę nie leczyć się na własną rękę lecz udać do lekarza, choć diagnoza może być bardzo niepokojąca - mnie przynajmniej załamała!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tak czytam o tej powiece że to na tle nerwowym i z braku jakichś tam witamin czy tym podobnych. Mi skacze lewa dolna powieka tylko wtedy kiedy napije się piwa bądź innego alko... Proszę o pomoc! Alko nie odstawie także takich podpowiedzi nie chce *) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak drga pod okiem od 3 miesięcy i to tak co jakiś czas w czasie dnia, do tego teraz zaczęła mi drętwieć lewa strona ust i odczuwam dziwny ból od skroni do nosa, taki pasek. Podejrzewam, że może to być zapalenie nerwu twarzowego spowodowane przeciągami w autobusach, którymi jeździłam. Nerw zaczął mi drgać zanim straciłam pracę, stresowy dosyć okres. ten okres minął a mi nie przechodzi, do tego nasilają się inne dolegliwości. Mówiąc szczerze czasem obawiam się wychodzić z domu, bo zdarza się, ze kręci mi się w głowie np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×