Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powększona śledziona i małoplytkowość


Gość agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszka

Bardzo dziekuje za odpowiedz, pisze Pan na samym koncu ze za powiększenie sledziony jest odpowiedzialna jakas chorob, własnie sie zastanawiam jaka choroba spowodowala to powiększenie sledziony..czy to maloplytkowosc spowodowala powięskzenie? ponizej przesylam pytanie ktore juz wczesniej zadalam i przeslal Pan odpowiedz,,,tylko sie zxastanawiam jeszcze czym jest spowodowanew to powiększenie, czy jakoas choroba? witam, martwie sie poniewaz dowiedzialam sie ze mam znacznie powiekszona sledzione, 140x105x50 mmobj 350ml, struktura jednorodna, watroba jest prawidlowwej wielkosci, jestem w 14tyg, ciazy, pod opieka hematologa od jakiegos czasu, mam stwierdzona maloplytkowosc..krzepliwosc mam w porzadku, siniaki rowniez mi sie nie robia nie mam zadznych innych objawow poza zanizona liczba plytek plt 127, z ostatnich badan z rozmazu krwi obwodowej neutrofile 79.20 a norma jest do 70, limfocyty 15 a norma jest 21, rbc 3.84 a norma 4.1, hct 34.8 norma 38 nizszy poziom plytek utrzymywal mi sie rowniez przed ciaza, czasami ponizej 100 - 80, 90 boje sie ze jest za duza sledziona, z jakich powodow ona sie powiększa? jakie choroby powoduja to..czytam i ciezko cos znalesc na ten temat pisze tylko ogolnie..do jakch wielkosci moze sie zwiększyc?jak temu zapobec?w jakim tepie ona sie zwieksza..i co potem?musze ja wyciać?nie odczuwalam przed ciaza bolu sledziony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiększenie śledziony jak napisałem nie musi być związane z żadną chorobą, może być samoistne, bez związku i przyczyny. Małopłytkowość jest objawem nadczynności śledziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×