Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jaka metodę operacji przepukliny pachwinowej wybrać?


Gość Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mialem juz operacje przepukliny pachwinowej lewostronnej klasyczna metoda, a niedawno stwierdzono u mnie przepukline po drugiej stronie. Mam kilka pytan: 1. Pamietajac o trudach dochodzenia do siebie chcialem zapytac jaka metode wybrac tym razem. Slyszalem o metodzie laparoskopowej... 2. Czy po obustronnej przepuklinie moge wykonywac ciezkie prace czy tez ryzyko nawrotu jest wysokie? 3. Mam lek przez operacjami bez znieczulenia ogolnego. Ostatnim razem caly zabieg przespalem. Czy to dobra metoda znieczulenia czy powinienem z niego zrezygnowac? 4. Cze normalne jest, ze 1,5 roku po operacji miejsce kolo blizny jest bardzo twarde i, ze czasem odczuwac dyskomfort i niewielki bol w miejscu operowanym? 5. Na koniec moze dziwne pytanie. Czy jako lekarz po obustronnej przepuklinie dopuscilby mnie Pan do czynnej sluzby wojskowej? Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

O metodzie wykonania zabiegu najlepiej porozmawiać z lekarzem, który ten zabieg będzie wykonywał. Każdego pacjenta traktować trzeba indywidualnie i nie można generalizować co do metody. Wiadomo, że laparoskopowa jest lepsza generalnie, ale u niektórych pacjentów istnieją przeciwskazania wykluczające tą metodę. Ryzyko nawrotu zawsze istnieje. W zależności od metody lekarz udzieli wszelkich informacji na temat kolejnego wprowadzania wysiłku fizycznego. Jeśli chodzi o znieczulenie to trzeba wszystko uzgodnić z anestezjologiem. I najlepiej udać się do lekarza osobiście i wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×