Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie spojenia łonowego, węzły chłonne, zapalenie kości ?


Gość Mojaaa84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem prawie rok po cc, Szukam pomocy odnośnie dolegliwości które mnie męczą już prawie rok. 4 miesiące po cc byłam u ginekologa na sprawdzeniu mówiłam mu też o spojeniu bo myślałam, że to może to być zbadał wszystko i powiedział, że jest ok. Więc temat odpuscilam. Zrobiłam też USG brzucha wszystko było ok. W miesiącu wrześniu uczęszczałam na terapię manualna (5 zajęć) raz było lepiej raz gorzej . Gdy ból był już nie do zniesienia i wciąż nie przechodzil w końcu umówiłam się do ortopedy,który zalecił badania RTG, TK i RM. RTG od razu zrobiłam na wizycie, bo była taka możliwość dr stwierdził rozejscie, skostnienie ? spojenia łonowego. Zrobiłam TK i MR. Opis TK nierówne nadżerkowato zniekształcone powierzchnię obu kości łonowych tworzących spojenie. Głębiej widoczne zmiany drobnotorbielowate. Widoczne jest zagęszczenie utkania kostnego w tych okolicach. szpara spojenia widoczna ale wąska i nieregularna Opis MR Uwidoczniono zmiany obrzękowe szpiku kości łonowych w zakresie spojenia łonowego i przylegających części gałęzi dolnych i górnych. Nierówne nadżerkowato zniekształcone powierzchnię obu kości łonowych w zakresie spojenia oraz widoczne są drobne geody. Szpara stawowa nieposzerzona, nieregularna. Niewielkie zmiany obrzękowe tkanek miękkich wokół spojenia. Obraz sugeruje zmiany zapalne spojenia łonowego w okresie osteitis erosiva. W okolicach pachwinowych węzły chłonne zapalne do 13 mm Pozostałe narządy miednicy małej bez zmian Od urodzenia dużo nosiłam synka i nadal też niestety tak bywa . Wtedy ból bywa większy, czasem jest problem z lezeniem , chodzeniem głównie odczuwam to z prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×