Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hemoroidy, guzki a przetoka okołoodbytnicza


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina

Witam, Mam stwierdzona przetoke okoloodbytnicza i za niecale 2 tyg czeka mnie operacja...3 dni temu pekl mi ropien i leci mi ropa z krwia......stosuje oklady z Rivanolu - chirurg zezwolil. Borykam sie rowniez z problemem - Hemoroidow...po oddaniu stolca wszytsko w odbycie mnie piecze, swedzi i odczuwam wewnetrzne rozdrarcie w odbycie......nie wiem czy moge stosowac przy przetoce srodki na hemoroidy - czopki,masci, nasiadowki? Bol jest b nie przyjemny...... zazywam srodki zmiekczajace stolec, zapobiegajace zaparciom, aby nie podrazniac odbytu, ale oprocz tego ze nie mam faktycznie zaparc i stolec wychodzi latwiej to nadal piecze,boli .....Prosze o informacje czy moge stosowac srodki, masci i nasiadowki - z kory debu??/i czy przy operacji przetoki okoloodbytniczej mozna zooperowac hemoroidy ? Pytam poniewaz moj chirurg dostepny bedzie dopiero w czwartek..... Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować w wypadku przetoki okołoodbytniczej także środki na żylaki odbytu. Czy jednocześnie będzie można zoperować przetokę okołoodbytniczą i żylaki trudno mi na ten temat pisać, gdyż nie znam szczegółów badania. Czasami decyduje się o tym już w trakcie samego zabiegu (warunki anatomiczne jakie się zastanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Karolino! Ja wczoraj wróciłam ze szpitala,miałam operowaną przetokę.Dostałam znieczulenie zewnątrz oponowe,muszę powiedzieć że wcale nie bolało nawet po zejściu znieczulenia.Czuję się bardzo dobrze,aby nie zapeszyć...........teraz tylko czekać aż się wygoi i zrośnie(nie mam żadnych szwów).Nie wiem skąd jesteś,ja to miałam robione w Katowicach na Warszawskiej u sióstr Elżbietanek,jeżeli możesz to się tam wybierz bo personel to naprawdę aniołowie od salowych do ordynatora NAPRAWDĘ Życzę szybkiego powrotu do zdrowia Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!! witam wszystkich którzy mają zdjagnozowaną przetokę okołoodbytniczą , ja jestem miesiąć po operacji, mam założone tz. gumki - jeżdżę na ich podciąganie co tydzień. to nie prawda, że to nie boli, mnie sprawia to duży ból , cały czas biorę leki przeciwbólowe m.in. *morfinę*.cały czas siączy sie z rany wydzielina. prawdopodobnie może tak być nawet rok czasu. nie ma pewności , że to się nie powtórzy, ponieważ przetoki się powtarzają. ja chodziłam z tą przetoką ponad 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Witam Ja również mam przetokę okołoodbytniczą. Czytałem że w bydgoszczy jest lekarz Nowicki który usówa je kriochirurgicznie (wymrażając) czy ktoś już sie poddal takiemu zabiegowi- proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość proktoproblem

Ja mam przetokę od dobrych kilkunastu lat. Leżałam kilkakrotnie w szpitalu, gdzie wykonywano mi zabiegi jego przecięcia i czyszczenia pod narkozą. Bez należytego rezultatu, bo, pomimo kilkakrotnych, szpitalnych zabiegów, ropień permanentnie się odnawiał w odstępach 1-2 lat. Obecnie nie chodzę już do lekarzy ani szpitala , lecz sama doprowadzam do usunięcia z niego ropy w ten sposób, ze w momencie, kiedy poczuję w znajomym mi miejscu ból, stosuję okłady z ugotowanej, rozgniecionej cebuli na przemian z okładami z ciepłego siemienia lnianego. ( sposób wzięty z poradnika polskiego jasnowidza - ś.p. ks. Klimuszki ) Te okłady powodują, ze ropień w ciągu paru dni dojrzewa i sam, bezboleśnie pęka i się oczyszcza. Po jego pęknięciu stosuje jeszcze okłady z czarnej maści ichtiolowej, która powoduje wyciągnięcie na zewnątrz pozostałych zanieczyszczeń. I czynię to do momentu, aż zakładany opatrunek będzie wolny od zanieczyszczeń. Teraz piję oczyszczający krew i cały organizm, zestaw 26 ziół pod nazwą ALVEO i zauważyłam znaczną, wręcz kolosalną poprawę. Od czterech lat mam spokój, a przedtem ropień co roku lub co dwa dawał o sobie znać. Dawno temu byłam u warszawskiego proktologa - Pana Prof. Tylickiego - autora podręcznika dla studentów o proktologii, który zastrzegł, ze nawet po radykalnej operacji, u większości osób dochodzi do odnawiania się ropnia, często w innym miejscu. Jak mi powiedział, trzeba przyzwyczaić się z tym żyć. Wiem, ze moja wypowiedź na tym forum wzbudzi kontrowersje, bo nie chodzenie do lekarzy uznawane jest za ciemniactwo. Ale dzięki mojemu *ciemniactwu* unikam narkozy, stresu związanego z koniecznością zbiegania o miejsce w szpitalu, no i strat pieniężnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość walentyna

witam wszystkich ja mam dziwna gulke w srodku odbytu,,,,kojazy mi sie z zylakiem.nie boli,nie szcypie,wog&ograve*le bym sie nie z orientowala gdybym nie wyczula biorac prysznic.....co to moze byc i do kohgo mam sie z tym wybrac???pom&ograve*zcie mi....dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Veronika

Witam. Ja r&ograve*wniez zorientowalam sie od 3 tygodni ze w srodku odbytu mam nie znajoma mi gulke....nie wiem do kogo mam sie zwr&ograve*cic,do kogo pujsc.? nie boli mnie,wog&ograve*le jej nie odczuwam,nie mam problem&ograve*w ze stolcem. Czuje ja tylko kiedy biore prysznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tydz po operacji przetoki. mam zalozona gumke. otoz mam pytanie jutro mam sie zglosic do lekarza na naciaganbi jej. jezeli jutro sie nie stawie stanie mi sie cos??pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

veroniko mialem tak samo, udalem sie do chirurga ktory od razu zlecil operacje*/ tego samego dnia mialem zrobiona i zzalozona gumke(lecznie hipokratesa) bole prawie przeszly po tygodniu ale nie wiem czy jezeli raz nie pojde na naciaganie gumki to czy cos sie stannie*/ pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławek wawa

Cześć Andrzeju. Ja czekam już na 4 operację przetoki. Wszystkie robiłem w Warszawie. Na ul. Szaserów 2 razy i raz na ul. Wołoskiej. Teraz będę miał na Solcu. Zapisz się do przychodni *FALCK* ul. Sapieżyńska 10 do p. profesor Kołodziejczak a ona Cie dalej pokieruje (022-536-97-40). Wizyty nie są drogie a operacja jest bezpłatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tydzień po peracji przetoki i ropnia wlosowatego odrazu nie dosc ze mam gumke to posladek poiety jak rogi jelenia i to wiekszosc bez szwow na dwie klamry by giło sie samoczynnie--nie boli mnie alemam problemy ze stolcem bo nie dosyc ze gumka to jeszcze rany mam pytanie czy moge czyms posypywac lub polewac to wszystko by nie odpazała sie skóra od ropy ktora jeszcze sie sączy przypominam ze nan odkryte rany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem po drugiej operacji przetoki,wróciła po raz trzeci,zgadzam sie z opinią Pani proktoproblem,dosyć cierpienia,bólu i ciągłych operacji,trzeba sie inaczej za to wziac,zaczynam leczenie medycyna niekonwencjonalną,nasza nie pomogła!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez jestem juz po 3 miesciacu zoperowanej przetoki okoloodbytniczej leczonej za pomoca gumki samozaciskowej nie polecam nikomu, sam zabieg i po wszystko ok ale pozniej jak gumka juz robi swoja robote to jest bol miałem to robione w siemianowicach bardzo dobra obsługa i chirurdzy sa rewelacyjni jezli macie to robic polecam szpital 2 w siemianowicach slaskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość natalia 1987

jeżelio ktoś wybiera sie do dra Nowickiego w Bydgoszczy- niby świetne leczenie kriochirurgiczne:/ guzik. Wydałam pełnoe kasy- za kązde dzień dobry no jest ładnie- kasował 100 zł!!!!! a efekt był taki że po 2 zabiegach narobił mi tylko wielu blizn!!!!!! może samych zmwieraczy nie osłabił ale pózniej gdy mi to napraiwali na Solcu w warszawie to ze zrostami problem mieli. NOwickiego odradza- zreszta jak lekarz jest od wszystkiego to jest do niczego, a dr Nowicki chwyta kilka byków za roki bo i onkologia tez przecież. 1 zabieg 1500 drugii poprawkowy 900 zł jakieś 3,5 tys ściagnął ze mnie , nadzie narobił- szkoda gadać. nie polecam. Nie bójcie sie operacji i to jedynie u gr Kołodziejczak!!! w warszawie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mam mieć operowaną przetokę okołoodbytniczą ,bardzo się boję,a jestem już po 2 operacjach ropni,moja jest przezzwieraczowa ,wiem że to wracaale z tym się nie daje żyć.Próbowałam różnych metod w tym diet,akupunktury,leczenie poprzez lapisowanie,nacinanie,leki w tym probiotyki i chińskie zioła do picia i nasiadówek z lekami ,przetoka wygląda dobrze tylko ten ból jakby się miało ostre przedmioty w odbycie stąd moja decyzja o operacji,nie mam zaparć a i tak odczuwam ciągły ból,nie chce się żyć.Nadzieja,że po operacji będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka jak operować przetoki to tylko na Solcu w moim miescie chciano robić mi stomię na co nie wyraziłam zgody,a doc.Kołodziejczak poinformowała ,że będzie kilka operacji i się udało,czego życzę wszystkim z tą dolegliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma przetokę około odbytnicza jednostronnie zamkniętą Według badań nie ma przejścia do odbytu wczoraj miałem łyżeczkowanie tej przetoki bolało tak ze ..... Mam pytanie czy sposoby na gojenie się tej rany, są tylko nasiadówki i oczywiście trzymanie czystości ?Może ktoś wie jak o to dbać lekarz powiedział ze nie ma innych sposobów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem operacje na przetke w okolicy odbytnicy, poczatkowo dostalem antybiotyki, troche pomoglo nie bylo krwawienia ale ropa ciekla, po kilku miesiaczch zrobiono mi operacje, po operacji robilem sobie nasiadowki z rumianku, 4 szaszetki herbaty rumiankowej na 2 litry wody, i wsadzalem soje d-psko do miednicy na 30 min, Lekarz nie mogl sie nadziwij jak wszystko ladnie sie zroslo, i zagoilo wydzielanie robu tez zaniklo. A skad to wzialem, od mojej mamy, jak mialem skaleczenie, to zawsze odkadala wyciogiem z rumianku, tych kwiatkow mielismyh duzo w ogrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Karolino! Jeżeli chodzi o medycynę naturalną polecam Ci herbatki, kąpiele czy okłady z takich roślin jak np. z dębu, kasztanowca, kozieradki czy z koniczyny. Z resztą, kiedyś na studiach miałam okazję tworzyć stronę na temat hemoroidów. Zamieszczałam na niej tylko sprawdzone informacje, więc może akurat okaże się dla Ciebie przydatna. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 4dni po zabiegu przetoki, szcxelinyi hemoroidow pobolewa ale gorzej jest z oddaniem stolca ale jestem dobrej mysli nie sugerujcie sie opiniami w internecie sami musicie zdecydowac o waszym zdrowiu ja nie zaluje a stracha mialam ogromnegoklinike polecam na kollataja torun personel super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×