Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Laserowe usunięcie hemoroidów


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość Andrzeju ty się nie denerw napisał:

Ok dzięki za informację. A ja teraz się czujesz? Ile czasu po zabiegu? 

Witaj.

Tak jak wyżej napisałem +- trzy miesiące po zabiegu. I czuję się komfortowo. Poczytaj moje posty powyżej może trochę pomogą i nie martw się będzie tylko lepiej. Sam zauważysz poprawę. Psychicznie też lepiej się poczujesz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzeju ty się nie denerw

Czytałem wszystkie twoje posty. Bardzo dobrze że ktoś o tym napisał ponieważ w całym polskim Internecie praktycznie nie można nic znaleźć na ten temat, oprócz reklam.  mnie w zasadzie niepokoi jedna rzecz. Ja miałem III stopień. Przed lhp po odprowadzeniu wszystkie hemki siedziały w środku. Teraz jesten zrobił mi się zewnętrzny? Mam nadzieję, że to się wycofa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja mialam lhp 24.07.19 i postanowilam podzielić się moim doświadczeniem bo to co przeżyłam to był jakiś horror. Mialam 3 stopień hemoroidów, ogolnie lekarz powiedział ze były "ogromne". Zabieg owszem bezbolesny ale potem było tylko gorzej. W pierwszej dobie było znośnie. Ból umiarkowany bardziej po wprowadzonym anoskopie niż samych hemoroidów. W drugiej dobie zaczeła się jazda.... jeden z hemoroidów zaczał wypadać. Nie byłam w stanie go schować. Jak był na zewnątrz to obrzęk był bardzo duży i nawet zimne okłady go nie zmniejszały i nie pozwalały schować. Jednak ciągle próbowalam. Jak w czwartej dobie udało się go schować to zaczął się inny rodzaj bólu. Mianowicie okropne palenie. A na to żadne leki nie pomagały. Jakby ktoś rozżażony węgiel wsadził mi w d...nie pomagał lód ani kora debu, ani lidokaina. Kiedy w szóstej dobie trafilam spowrotem do lekarza to okazało się że ten hemoroid ktory wypadał się wykrzepił. Skrzeplina spowodowała stan zapalny i tak potworny ból. Zatem kolejne znieczulenie i usuwanie skrzepu. Po usunięciu ulga.. ale tylko chwilowa bo na drugi dzień wkrzepił się w innym miejscu. Drugi skrzep usunelam sama.. dziś mija 12 dni od zabiegu a ja sie nabawiłam skaleczenia podobnego do szczeliny odbytu. Nie wiem czy to ustąpi czy znowu czeka mnie wizyta u lekarza. Podsumowując wyłam z bólu, nie spałam, błagałam męża żeby mnie tylko dobił, od 12 dni jedlam tyle aby żyć, wypróżnianie do teraz  jest dramatem i nie wiem jak będzie dalej. Jedyny pozytyw to taki że już nie pali żywym ogniem i obrzęk jest mniejszy niż zaraz po zabiegu. Zobaczymy za 4 tygodnie... na dzień dzisiejszy gdybym mogła wybierać ponownie to na pewno bym nie poszla na ten zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2019 o 19:50, Gość Monia napisał:

Witajcie. Ja mialam lhp 24.07.19 i postanowilam podzielić się moim doświadczeniem bo to co przeżyłam to był jakiś horror. Mialam 3 stopień hemoroidów, ogolnie lekarz powiedział ze były "ogromne". Zabieg owszem bezbolesny ale potem było tylko gorzej. W pierwszej dobie było znośnie. Ból umiarkowany bardziej po wprowadzonym anoskopie niż samych hemoroidów. W drugiej dobie zaczeła się jazda.... jeden z hemoroidów zaczał wypadać. Nie byłam w stanie go schować. Jak był na zewnątrz to obrzęk był bardzo duży i nawet zimne okłady go nie zmniejszały i nie pozwalały schować. Jednak ciągle próbowalam. Jak w czwartej dobie udało się go schować to zaczął się inny rodzaj bólu. Mianowicie okropne palenie. A na to żadne leki nie pomagały. Jakby ktoś rozżażony węgiel wsadził mi w d...nie pomagał lód ani kora debu, ani lidokaina. Kiedy w szóstej dobie trafilam spowrotem do lekarza to okazało się że ten hemoroid ktory wypadał się wykrzepił. Skrzeplina spowodowała stan zapalny i tak potworny ból. Zatem kolejne znieczulenie i usuwanie skrzepu. Po usunięciu ulga.. ale tylko chwilowa bo na drugi dzień wkrzepił się w innym miejscu. Drugi skrzep usunelam sama.. dziś mija 12 dni od zabiegu a ja sie nabawiłam skaleczenia podobnego do szczeliny odbytu. Nie wiem czy to ustąpi czy znowu czeka mnie wizyta u lekarza. Podsumowując wyłam z bólu, nie spałam, błagałam męża żeby mnie tylko dobił, od 12 dni jedlam tyle aby żyć, wypróżnianie do teraz  jest dramatem i nie wiem jak będzie dalej. Jedyny pozytyw to taki że już nie pali żywym ogniem i obrzęk jest mniejszy niż zaraz po zabiegu. Zobaczymy za 4 tygodnie... na dzień dzisiejszy gdybym mogła wybierać ponownie to na pewno bym nie poszla na ten zabieg.

Witaj Monia. 

Czy na pewno miałaś zabieg LHP? To o czym napisałaś to dramat.

Mnie lekarz uprzedził, że "będzie bolało" ale było spoko i żadnych powikłań. Zabiegi te ów lekarz wykonuje już długo i stwierdził, że są najbardziej skuteczne.

Napisz czy zabieg był w ramach NFZ czy prywatnie. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Tak, miałam LHP. Zabieg prywatny. Miałam dwa sploty, jeden dostał 19 impulsów a drugi 9. We wtorek 13.08.19 byłam na kontroli no i zaczeło się wreszcie goić. Mój lekarz przepraszał mnie z tysiac razy i mówił że bardzo mu przykro że tak cierpiałam. Pierwszy raz w jego karierze trafiła  mu się taka pacjentka. Pacjentów na pewno miał sporo bo to jedyna klinika w moim mieście wykonująca ten  zabieg. A lekarz poza prywatną praktyką jest ordynatorem w szpitalu. 

Ogólnie w środę mijają 4 tygodnie. Mogę się normalnie wypróżniać, hemoroidy wypadają ale nie krwawią, są miękkie i bez problemu mogę je schować po korzystaniu z toalety. To co teraz mi się zrobiło to przerost tkanki. Jakny wypadający hemoroid za mocno ją napinał. Pękło na pól i mam dwa takie sterczące skrawki blony które nie chcą siedzieć w środku i przy chodzeniu są podrażniane. Ale czekam..aż proces włóknienia się zakończy i ciągle probuję to chować i tdzymac w środku najdlużej jak się da. Ważne że już mogę normalnie funkcjonować ;)

Pozdrawiam

Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej również jestem po lhp 3 tygodnie i nadal problem. Czy komuś zostały fałdy rościągniętej skóry i jak się z nimi funkcjonuje. Ja miałam hemoroidy 4 stopnia po ciąży ale to co teraz przechodzę to masakra  wszystko opuchnięte boli przy chodzeniu nie da się normalnie siedzieć napiszcie kiedy wam się zrobiło lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Michał

Hej,

Z hemoroidami 3 i 4 stopnia miałem lhp 2 tygodnie temu. Miałem znieczulenie ogólne, ale nie narkozę. Przed zabiegiem przeszedłem samodzielne robienie sobie wlewu  doodbytniczego. Wcale nie było to trudne. Polecam płyn Enema z instrukcjom. Po zabiegu lekko krwawiłem i lekko bolało przy załatwianiu się na następny dzień. Problemy zacząły się 4-5 dnia po zabiegu. Zaczęła mi się sączyć krew, a podczas załatwiania się koloruję toaletę na czerwono. Prawdopodobnie to przesącza się krew w miejscu wkłucia się w hemoroid. Czy ktoś z Państwa może miał, albo ma podobnie? Jak długo trwał taki stan? Przyznam się szczerze obawiam się dalszego pogorszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2018 o 11:11, Gość Beata napisał:

 

 

 

 

 

Zgadzam się Irka. Ja też jestem po laserówce u Dr Bednorza na Powstańców. Zapłaciłam więcej no ale dałabym każde pieniądze żeby się tego pozbyć. Tylko od razu mówię że czym innym jest laser wewnętrzny ktorego koszt to tak jak Irka mowi często ponad nawet 3000 a co innego to co piszą że 800 zł laserowo. Z tego co wiem to w tym tanszym robi sie laserem tylko u podstawy guzka przez co są nawroty. ja mialam gumkowania el po jakimś czasie problem wrocil. Na laser ten droższy zdecydowałam się miesiac temu i mam wrażenie jakby problem hemoroidów mnie już nie dotyczył. 

 

Czy mógłbym prosić o informację dotyczącą bólu po zabiegu. Jestem 3 dni po zabiegu i dziś ból jest bardzo duży, dodatkowo przy wyróżnieniuy pojawiła się krew. Czy u Pani było podobnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2019 o 19:06, Gość Marek napisał:

Witaj.

Tak jak wyżej napisałem +- trzy miesiące po zabiegu. I czuję się komfortowo. Poczytaj moje posty powyżej może trochę pomogą i nie martw się będzie tylko lepiej. Sam zauważysz poprawę. Psychicznie też lepiej się poczujesz. Pozdrawiam

Marku, czy mógłbys napisać ile trwało u Ciebie dochodzenie do siebie? 5dni temu miałam zabieg lhp. Po samym zabiegu było super ale problem zaczął się 2-3 dzień po. Ból jest bardzo bardzo duży przy załatwianiu się, mam wrażenie że odbyt zwężyl się strasznie, przeszłam na płynna dietę aby uniknąć częstych wizyt w toalecie. Mam również problem z aplikacją czopkow które przepisał mi dr ból przy i po aplikacji jest straszny, na szczęście ustępuje po ok pół h ale nie wiem czy to jest normalne? Do kliniki w której robili mi zabieg mam aż 600km chciałam odczekać tydzień i gdy objawy nie ustapia będę dzwonić do dr. Proszę napisz czy miałeś podobnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Michał

Cześć,

Miałem bardzo podobnie. Problemy bólowe i krwawienie zaczęły się 4 dnia. Krew sączyła mi się nawet jak się nie załatwiałem. Nie dawałem rady normalnie siedzieć. Problemy te przeszły po 14 dobie. Teraz jestem miesiąc po LHP i jest naprawdę bardzo dobrze. Nic nie boli, krew nie leci, nie ma jej nawet na papierze po załatwianiu się. Zostały mi jeszcze fałdy skóry/endodermy, które wystają. Zastanowię się, co z nimi zrobić, ponieważ w niczym mi one nie przeszkadzają.

Pozdrawiam i życzę zdrowia forumowiczom.

P.S. Swoją drogom zastanawiam się, czemu jest to jedyne forum w polskim internecie, gdzie można poczytać o doświadczeniach ludzi związanych z hemoroidami i ich leczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorki, ze dlugo nie zaglądałem.

Do Hubi2000 i innych.

Mialem LHP w klinice Flebologii w Wawie ponad 2 lata temu. 

Tak jak wielu z Was pisze , prze kilka dni po zabiegu obrzęk odbytu, ból itp.

Ale co sie zmieniło:

Tak jak pisałem: mialem stan zapalny leczony silnymi antybiotykami, chyba jakos sie udalo bo żyję.

Ale ten dlugi czas nie jest komfortowy. Generalnie zmienilem nawyki zywieniowe, tak aby mieć jak najmniejsze problemy z oddawaniem stolca, ale wiecie jak to jest z nawykami. 

Do rzeczy: problemy z hemkami mam codziennie, po oddaniu stolca sie powiekszaja i napinają, wiec bola , czesc potem wypadniete, ale to jakoś da sie przeżyć.

Wiekszy problem mam taki, ze , zabieg skleił mi jakis tam splot od strony genitaliów i tam sie zrobił , jakiś zlepek powywijanych tkanek, on boli, jest tam zakamarek w ktorym czasem wejdzie nawet ziarenko z chleba lub cos innego i jest problem. I to jest problem codzienny.

Zabieg miał spowodować, że hemki nie dostana krwi i bedzie z nimi spokój, ale tak nie jest, komfort życia uważam ze poprawilem pijac wode jedzac posiłki bogate w błonnik i jakoś regulować opróżnianie , starac sie robić codziennie choc nie jest łatwo, idąc do toalety jak już czuję ze pójdzie, a nie odwrotnie, samemu wycisnąć. 

Kiedys pisalem , ze pojde na wycięcie, ale to jest taki silny strach przed powikłaniami, ze sie blokuje....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kris ja miałam lhp w pazdzierniku 2019 miesiąc wyjęty z życia. Potem zwężenie odbytu , szczelina, antybiotyk i znów to samo teraz mam bóle kości ogonowej nie mogę siedzieć co znaczy że i pracować. Masakra mając hemki  3 stopnia nie miałam takich problemów strasznie żałuję tego zabiegu konsultując się z innym lekarzem wiem że są metody tańsze i mniej inwazyjne. Teraz czekam na wizytę zobaczę co mi wyjdzie. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 2 miesiące temu miałem zabieg laserem lhp. I niestety dalej mam krwawienie. Zastanawiam się jak to możliwe? Czy kogoś też to spotkało?

Czy może jeszcze się samo poprawi czy już lepiej nie będzie  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem LHP hemoroidów 18.03.2020 r. Stopień 2/3, dwa hemoroidy duże i jeden mały. Ból podczas zabiegu dosyć duży. Pierwszy tydzień po zabiegu wypróżnianie tylko po tabletkach przeciwbólowych. Ogólnie tabletki odstawiłem po 2,5 tygodniach. 10 kwietnia czuję się już prawie jakbym nigdy nie miał hemoroidów. Jestem wdzięczny dr Wojsławowi z Flebomedica w Olsztynie za profesjonalnie wykonany zabieg. Kosztowało mnie to 1400 zł plus wizyta przed zabiegiem 200 zł. Wahałem się bardzo długo. Codziennie krwawiłem i cierpiałem około roku. Niepotrzebnie. Polecam wszystkim, którzy się męczą dr Wojsława. Znalazłem również sposób  na zaparcia. W moim przypadku działa wypijanie pół litra koktajlu z jogurtu, jarmużu, selera naciowego, banana i np. jabłka lub innego dowolnego owocu. 

KT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Krzysiek napisał:

Miałem LHP hemoroidów 18.03.2020 r. Stopień 2/3, dwa hemoroidy duże i jeden mały. Ból podczas zabiegu dosyć duży. Pierwszy tydzień po zabiegu wypróżnianie tylko po tabletkach przeciwbólowych. Ogólnie tabletki odstawiłem po 2,5 tygodniach. 10 kwietnia czuję się już prawie jakbym nigdy nie miał hemoroidów. Jestem wdzięczny dr Wojsławowi z Flebomedica w Olsztynie za profesjonalnie wykonany zabieg. Kosztowało mnie to 1400 zł plus wizyta przed zabiegiem 200 zł. Wahałem się bardzo długo. Codziennie krwawiłem i cierpiałem około roku. Niepotrzebnie. Polecam wszystkim, którzy się męczą dr Wojsława. Znalazłem również sposób  na zaparcia. W moim przypadku działa wypijanie pół litra koktajlu z jogurtu, jarmużu, selera naciowego, banana i np. jabłka lub innego dowolnego owocu. 

KT

Też zastanawiam się nad tą kliniką i nad tą metodą. Pojawiły się kilka lat temu przy pierwszej ciąży, człowiek jakoś to zbagatelizował. Dziecko ważniejsze i stawiał siebie na końcu myśląc jakoś to będzie. Po drugim porodzie,który był 1,5 roku temu tak się powiększyły, że żyć już nie dają. Do drugiej ciąży człowiek jakoś sobie radził,ale teraz ciężko funkcjonować,po prostu od bólu  wyłączam się z życia,czasem maść z lidokaina pomaga.. Boję się tego co będzie po zabiegu.. Żałuję tylko, że przed zamknięciem kliniki spowodowaną epidemią tego nie zrobiłam,teraz nie wiadomo kiedy będzie możliwość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja historia z hemoroidami zaczela sie rok temu .. bol krwawienia potem kolanoskopia ktora wykazala hemki 2 i 3 stopien wizyta u dobrego proktologa i akcje z gumkami lacznie 7 gumek i tylko pogorszenie ... lekarz doprowadzil mnie do silnego stanu zapalnego z 3 hemoroidow zrobil mi sie jeden wielki kalafior guzek na guzku . Zmienilem lekarza i odrazu operacja lhp ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis 22 dzien po operacji lhp jest dobrze choc czuc rany po nacieciu ogolnie szczypie i swedzi .. przez pierwsze 2 tyg najlepiej jsk najwiecej lezec na plecach z ugietymi nogami i pic ruszczyk kolczasty w aptece w postaci suszu lyzeczke po posilku popijajac woda plus leki zapisane przez lekarza szybko zmniejszy krwawienia naprawde pomaga ...przeciwskazanie osoby z nadcisnieniem .... pic syrop na rozluznienie stolca albo parafine i sie oszczedzac a bedzie sie szybciej goilo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze lhp koszt 3500 plus 100zl test na korone ... pelne znieczulenie narkoza i tak najlepiej ustalic ... zrobione 3 kanaly plus szwy w srodku zeby nie bylo nadmiaru skury jak hemki uschna i potrzeby kolejnego zabiegu ... bardzo wazne zeby osrazu o to zapytac bo widze ze nie kazdy lekarz to robi ! Ogolnie mija 22 dzien i puki co jest tylko lepiej ... lekarz uprzedzil ze czas gojenia jest indywidualna sprawa ale uprzedzil ze hemki wchlaniaja sie 8 tyg a caly okres dochodzenia w pelni do zdrowia pomino dobrego samopoczucia trwa 3 miesiace ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po LHP 6 tydzień. Przez pierwsze 2 tygodnie krwawienie, ból po oddaniu stolca. Bolesna aplikacja czopków. W międzyczasie zrobił się zakrzep brzeżny. Ból przez około 5 dni dość silny. Na kontroli byłem po 2 tygodniach. Lekarz zdziwił się, że pojawił się zakrzep, nie przecinał go, powiedział, że raczej nie zostawi po sobie fałdy. Obecnie zakrzep się wchłonął, ale naciągnął skórę i powstała fałdka, której nie da się schować bo wychodzi. Po 6 tygodniach po załatwianiu boli i piecze, jest krew. Nie wiem czy to nie szczeliny. Pomagają czopki. Nie wiem ile trwa całkowite gojenie, czy tak powinno być. Lekarz powiedział, że mogę normalnie funkcjonować. Nie dostałem żadnego zwolnienia. Po ok 10 dniach wróciłem do pracy, chociaż ból był. Nie wiem czy normalne było pojawienie się zakrzepicy brzeżnej, czym ona była spowodowana. Po prostu zaczęło swędzieć i nagle pojawiło się bardzo bolesne zgrubienie, pewnie po całkowitym wygojeniu trzeba będzie to wyciąć. Jak miał ktoś podobne przeżycia, prosze się podzielić wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil zazywaj ten ruszczyk kolczasty to naprawde pomaga a cena raptem ponizej 10zl lyzeczke suszu dxiennie popij woda i biez to kolo 3miesiecy kup w zielarskim ... reszta tabletek to pic z apteki .... a tak jsk pisalem wyzej po lhp trzeba sie maksymslnie oszczedzac przez 3 tyg potem dopiero wiecej ruchu ale czym mniej tym lepiej .. a zwolnienie powinien Ci wystawic na min miesiac a jak nie to idz do rodzinnego i bez problemu da... najlepiej to 2 miechy wolnego zwlaszcza jak praca fizyczna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jaka jest skutecznosc lhp i jak czesto sa nawroty bo zekomo spokuj na 15 lat ale to teoria .... i sam sie w sumie tego boje bo mam prace fizyczna a to nie jest dobre na hemki .... malo jest opini co to tego lhp i czy wogole to jest zeczywiscie najlepszy laser na rynku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Luki napisał:

Emil zazywaj ten ruszczyk kolczasty to naprawde pomaga a cena raptem ponizej 10zl lyzeczke suszu dxiennie popij woda i biez to kolo 3miesiecy kup w zielarskim ... reszta tabletek to pic z apteki .... a tak jsk pisalem wyzej po lhp trzeba sie maksymslnie oszczedzac przez 3 tyg potem dopiero wiecej ruchu ale czym mniej tym lepiej .. a zwolnienie powinien Ci wystawic na min miesiac a jak nie to idz do rodzinnego i bez problemu da... najlepiej to 2 miechy wolnego zwlaszcza jak praca fizyczna 

A tobie lekarz kazał pić ten ruszczyk? Mi lekarz powiedział, że mogę normalnie funkcjonować i chodzić. Nic o żadnym leżeniu, oszczędzaniu się. Zwykłe przestrzeganie higieny, żadnej diety, tylko leki na recepte i czopki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×