Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Laserowe usunięcie hemoroidów


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam laser 2 dni temu. 

Jak dla mnie- rewelacja. Czuje się minimalne "ciagniecie" w kroczu, ale w porównaniu z gumkowaniem, ktore mialam wielokrotnie- to pryszcz na du..pie 🙂

Polecam Wszystkim. Nie bawcie sie w gumki. Wydalam na to ok 1000 zl, do tego kilka lat czopki, maści... 

Laser kosztowal mnie 3000 z narkozą. 

Efekty widze juz po drugim dniu. 

Poza tym nie ma problemu z wypróżnianiem jak bylo to przy gumkach. Tam wyłam z bólu, tu normalnie. Trzeba tylko pamiętać o plynnej diecie. 

Jedno jest pewne: Szkoda kasy i bólu na inne metody. Z biegiem lat i tak wszystko wraca i prędzej czy później wraca sie na stół operacyjny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Irka. Ja też jestem po laserówce u Dr Bednorza na Powstańców. Zapłaciłam więcej no ale dałabym każde pieniądze żeby się tego pozbyć. Tylko od razu mówię że czym innym jest laser wewnętrzny ktorego koszt to tak jak Irka mowi często ponad nawet 3000 a co innego to co piszą że 800 zł laserowo. Z tego co wiem to w tym tanszym robi sie laserem tylko u podstawy guzka przez co są nawroty. ja mialam gumkowania el po jakimś czasie problem wrocil. Na laser ten droższy zdecydowałam się miesiac temu i mam wrażenie jakby problem hemoroidów mnie już nie dotyczył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2018 o 11:11, Gość Beata napisał:

Zgadzam się Irka. Ja też jestem po laserówce u Dr Bednorza na Powstańców. Zapłaciłam więcej no ale dałabym każde pieniądze żeby się tego pozbyć. Tylko od razu mówię że czym innym jest laser wewnętrzny ktorego koszt to tak jak Irka mowi często ponad nawet 3000 a co innego to co piszą że 800 zł laserowo. Z tego co wiem to w tym tanszym robi sie laserem tylko u podstawy guzka przez co są nawroty. ja mialam gumkowania el po jakimś czasie problem wrocil. Na laser ten droższy zdecydowałam się miesiac temu i mam wrażenie jakby problem hemoroidów mnie już nie dotyczył. 

Ja tez juz miesiąc po i roznica kolosalna! 

Warto było,! 

Gumkowania powinni zakazać, bo to tymczasowe. Jedno wielkie skupisko blizn... 

Laser- rewelacja,! Nie cierpię, jest ogromna zmiana i zadnych skutków ubocznych. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie metody aktualne leczenia żylaków odbytu masz we wrocławskim oddziale https://www.proctomed.pl/  i wiem z dobrego źródła, że tam trafiają najtrudniejsze przypadki już w stadium, gdzie człowiek nie da rady po prostu wysiedzieć. Naprawiają od ręki człowieka, a schorzeń pojawiających się w okolicach odbytu nie warto bagatelizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wkurzonababa

Ja miałam LHP tydzień temu.

Powikłało mi się zakrzepicą żyły brzeżnej, więc nadal dochodzę do siebie.

Ból jest okropny na początku 24h - ze 2-3 dni, potem głównie przy wypróżnianiu, ciężko mi sobie wyobrazić, że po zabiegu chirurgicznym boli mniej...

Miałam w miejscówce i nie polecam, do samego znieczulenia w tym regionie ciała powinna być narkoza, bo boli to za mało powiedziane!

Póki co nie wiem czy polecam, bo nadal bardzo cierpię i nie widzę efektów, a 4 tys. pooooszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj miałem zabieg metodą LHP. Sam zabieg praktycznie bezbolesny a teraz odczuwam lekki ból ale do wytrzymania i występuje uczucie parcia. Zonaczymy jak będzie jutro. Pozdrawiam wszystkich cierpiących 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzisiaj trzecia doba po LHP. Jest naprawdę dobrze. Wczoraj dwa razy stolec, bezboleśnie. Normalnie funkcjonuję aczkolwiek wspieram się rano ketanolem chociaż ból jest naprawdę znikomy.

Może komuś przydatne będą moje doświadczenia po zabiegu. Mam okazję więc często leżę np. pod kocem z rozwartym udami tak żeby powietrze dochodziło bezposrednio do "miejsca zabiegu". Często się podmywam i myję to miejsce płynem do higieny intymnej (zalecane przez lekarza). Na razie jem posiłki lekkostrawme ale dzisiaj pozwolę sobie na "normalny" obiadek. Piję też przed posiłkami syrop o nazwie Lactulosum, który zapobiega ew. zaparciom. Odpukać ale jak na razie wszystko przebiega bez problemu, bez bólu. Funkcjonuję normalnie tzn. chodzę, siadam wykonuje nawet lekkie prace. Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam, 01.04.2109 miałem zabieg LHP, hemoroidy III stopnia. Sam zabieg praktycznie bezbolesny. Natomiast pierwsze dwa dni po  ból przeokropny nie do zniesienia, ketonal nie pomaga w nocy zwijam się z bólu, pyralgina lepsza. Obrzęk w okolicy odbytu dość spory, dzisiaj wydaje się że obrzęk maleje i ból po woli ustępuje. Żeby nie było problemu ze stolcem zażywam laktacyd na prawdę pomaga. Mam nadzieje ze zjazdem następnym dniem będzie tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym iśc na zabieg LHP.

Wcześniej wiadomo konsultacja. Czy przygotowywaliście się jakoś do pierwszej wizyty?

Zdaje się tam jest wszystko oglądane i podejmowana jest decyzja co i jak.

Z wiadomych względów chciałbym ograniczyć się do jak najmniejszej liczby lekarzy uczestniczących w mojej dolegliwości a więc pomijam wizytę u lekarza rodzinnego (bo przecież i tak mnie nie skieruje na prywatny zabieg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mialem robiony laser LHP znieczulenie 4 zastrzyki w okolicy odbytu masakra pozniej zakladany wziernik czy jak go tam zwal masakrycza masakra no i podejscie laserem praktycznie bezbolesnie 7h po zabiegu i nie balem zadnego proszku przeciwbolowego .Jeszcze nie oddawalem kupki ale czuje ze bedzie bolalo 🙂 Koszt 4tys Warszawa Klinika Flebologi jesli ma pomoc w 100% to warto sie przemeczyc ja mialem 3stopien z krwawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2018 o 14:00, Gość Kris napisał:

Witam, dlugo mnie nie bylo tutaj.... Przypomne mialem w październiku 2017 laserowy zabieg polegajacy do odcieciu doplywy krwi do hemkow. Metoda najnowocześniejsza i droga, zabieg 4 tysie plus lacznie przed i po 4 wizyty po 200 zl, i dojazd do Wawy 500 km. Pierwszy miesiąc super, potem stan zapalny, no coraz gorzej. Jak sądzicie krew jak woda dojdzie predzej czy pozniej wszedzie, wiec hemki znow sie co róż powiekszaja, problemy z oddawaniem stolca, czasem krwawią. Nie jest jak przed zabiegiem, ale daje sobie pół roku i bedzie jak dawnie. Ide do lekarza zapisac sie na wizyte i moze gymkowanie, kiedys raz mialem i to zawsze sie polepsza na pare miesiecy. A na jesien chyba nie ma wyjscia i zrob trzeba co nalezy, chirurgiczne wyciecie.... cos najgorszego .... A ponoc laser mial mi pomoc nawet na 15 lat....

Jaki laser LHP ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2018 o 08:21, Gość Irka napisał:

Miałam laser 2 dni temu. 

Jak dla mnie- rewelacja. Czuje się minimalne "ciagniecie" w kroczu, ale w porównaniu z gumkowaniem, ktore mialam wielokrotnie- to pryszcz na du..pie 🙂

Polecam Wszystkim. Nie bawcie sie w gumki. Wydalam na to ok 1000 zl, do tego kilka lat czopki, maści... 

Laser kosztowal mnie 3000 z narkozą. 

Efekty widze juz po drugim dniu. 

Poza tym nie ma problemu z wypróżnianiem jak bylo to przy gumkach. Tam wyłam z bólu, tu normalnie. Trzeba tylko pamiętać o plynnej diecie. 

Jedno jest pewne: Szkoda kasy i bólu na inne metody. Z biegiem lat i tak wszystko wraca i prędzej czy później wraca sie na stół operacyjny. 

Jaki laser LHP ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2018 o 08:21, Gość Irka napisał:

Miałam laser 2 dni temu. 

Jak dla mnie- rewelacja. Czuje się minimalne "ciagniecie" w kroczu, ale w porównaniu z gumkowaniem, ktore mialam wielokrotnie- to pryszcz na du..pie 🙂

Polecam Wszystkim. Nie bawcie sie w gumki. Wydalam na to ok 1000 zl, do tego kilka lat czopki, maści... 

Laser kosztowal mnie 3000 z narkozą. 

Efekty widze juz po drugim dniu. 

Poza tym nie ma problemu z wypróżnianiem jak bylo to przy gumkach. Tam wyłam z bólu, tu normalnie. Trzeba tylko pamiętać o plynnej diecie. 

Jedno jest pewne: Szkoda kasy i bólu na inne metody. Z biegiem lat i tak wszystko wraca i prędzej czy później wraca sie na stół operacyjny. 

Jaki laser LHP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2019 o 21:20, Gość gośc napisał:

Chciałbym iśc na zabieg LHP.

Wcześniej wiadomo konsultacja. Czy przygotowywaliście się jakoś do pierwszej wizyty?

Zdaje się tam jest wszystko oglądane i podejmowana jest decyzja co i jak.

Z wiadomych względów chciałbym ograniczyć się do jak najmniejszej liczby lekarzy uczestniczących w mojej dolegliwości a więc pomijam wizytę u lekarza rodzinnego (bo przecież i tak mnie nie skieruje na prywatny zabieg).

Witaj. W moim przypadku sam zabieg wykonywał chirurg no i do tego wiadomo asystentka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hubi2000 napisał:

Dzis mialem robiony laser LHP znieczulenie 4 zastrzyki w okolicy odbytu masakra pozniej zakladany wziernik czy jak go tam zwal masakrycza masakra no i podejscie laserem praktycznie bezbolesnie 7h po zabiegu i nie balem zadnego proszku przeciwbolowego .Jeszcze nie oddawalem kupki ale czuje ze bedzie bolalo 🙂 Koszt 4tys Warszawa Klinika Flebologi jesli ma pomoc w 100% to warto sie przemeczyc ja mialem 3stopien z krwawieniami.

Witaj. Z każdym dniem będzie tylko lepiej naprawdę. Pij ten syrop, o którym pisałem wyżej a nie będzie żadnego bólu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Marek napisał:

Witaj. Z każdym dniem będzie tylko lepiej naprawdę. Pij ten syrop, o którym pisałem wyżej a nie będzie żadnego bólu. Pozdrawiam

Dziś 1 dzień  po zabiegu rano normalnie się załatwiłem 🙂 nie ma żadnego bólu nie brałem żadnych przepisanych środków przeciwbólowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem znad morza. Jaką klinikę wybrać? Zdaje się najbliżej robi Poznań.

Ile jest wizyt do samego zabiegu?

I ponowie pytanie - czy do pierwszej wizyty "na oględziny" jakoś pacjent musi się przygotować? Lewatywa albo lekka dieta kilka dni przed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość gość napisał:

Jestem znad morza. Jaką klinikę wybrać? Zdaje się najbliżej robi Poznań.

Ile jest wizyt do samego zabiegu?

I ponowie pytanie - czy do pierwszej wizyty "na oględziny" jakoś pacjent musi się przygotować? Lewatywa albo lekka dieta kilka dni przed?

Witam. Pochodzę bardziej ze środkowej Polski więc w temacie wyboru kliniki nie pomogę ale mogę podpowiedzieć Ci, że do pierwszej wizyty nie musisz się przygotowywać. Lekarz stwierdza stopień zaawansowania choroby, doradza która metoda będzie najlepsza no i ustalacie termin. A potem to już przed samym zabiegiem przygotowania ale o tym powie Ci już lekarz.

Jestem miesiąc po zabiegu i nie żałuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obolała

Miałam LHP 29.04 z wycięciem dwóch fałdów i szwami. Piję syropek, jem prawie nic, a ból jest taki, że opioidy mi nie pomagają. Nawet hemoroidy, które były małe, są bardzo opuchnięte. Wszystko wygląda makabrycznie. Zazdroszczę tym, którzy tak lekko przeszli całą procedurę. Mam tylko nadzieję, że było warto i efekt będzie. Jak na razie czuję się jak w niekończącej się akcji porodowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzeju ty się nie denerw

Hej. Po jakim czasie po lhp zobaczyliscie poprawę? 

Ja dzisiaj jestem 2 dzień po zabiegu lhp. 3 stopień, prawie 4. Zabieg w szpitalu św. Elżbiety w Warszawie . Po zabiegu ból znośny takie 5/10. Doba po zabiegu ból 3/10. W zasadzie nie potrzebuje nic przeciwbólowego więc pod tym względem jest super. Sama dupa to na razie obraz nędzy i rozpaczy. Trochę saczy się krew, wypadł hemoroid, który wcześniej był w środku i tak się zastanawiam, bo jakim czasie widać poprawę i czy komuś lhp nie pomogło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2019 o 21:49, Gość Andrzeju ty się nie denerw napisał:

3 dzień. Dzisiaj mam regres. Boli bardziej takie 5/10 do tego doszło pieczenie. Ciągle się saczy z rany. Ogólnie gorzej. 

Witaj.

Pierwszy tydzień będzie właśnie taki. Trochę pobili i pokrwawic może. Ja po tygodniu wróciłem do pracy. Po dwóch tygodniach już zapomnisz o wszystkim. Teraz po trzech miesiącach żałuję tylko jednego mianowicie, że nie poddalem się zabiegowi wcześniej. Zaznaczam, że napisałem to w oparciu o własne przeżycia. Gdyby coś to pisz może będę mógł jakoś pomóc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×