Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sarkoidoza drobnogrudkowata


Gość Barbara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam odrazu moze przeprosze za to, ze mój post nie ma zwiazku z chirurgia ,,ale to forum jest jedynym miejscem ,,gdzie sa osoby które znaja łacine ,,,angielski ,, A ja nie potrafie sama odczytac tego teksu .. Nie mam gdzie zasiegnac rady ,,a jest to dla mnie wazne ,Mam stwierdzona sarkoidoze , ale mam nietypowe objawy ,w tym skórne ,, Znalazlam w nacie fotke która pokazuje zmiany mego typu ,jest pod spodem Tekst ,,,oto jego tresc Micropapular sarcoidosis is a relatively uncommon variant. It may be difficult to distinguish, both clinically and histologically, from the diffuse form of granuloma annulare. Bardzo prosze o pobiezne chociarz tlumaczenie ,,,co to wogóle oznacza ,, Dziekuje bardzo barbara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarkoidoza drobnogrudkowata jest stosunkowo mało spotykaną odmianą. Może być trudna do odróżnienia zarówno pod względem klinicznym jak i histologicznym od rozproszonej formy ziarniniaka pierścieniowatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo ,,patrze i prawde mówiac nie moge uwierzyc ,Ze moge miec takiego pecha Bardzo dziekuje za poswiecenie mi czasu , Wynik na sarkoidoza mam z wyniku histopatologicznego ,teraz mam klopot z skóra i dlatego poszukiwałam ,,,takich zmian na Necie ... tz na dermatologi tez pytałam ale lekarze do których trafiam twierdza ze sarkoidoza to tylko guzy ,,, To tylko w formie wytłumaczenia ,dlaczego prosiłam o tłumaczenie , To naprawde moze sie okazac ze nikt na to nie choruje ,w takiej formie ,, Tak mi ostatnio powiedział radiolog ,,ze przez 40 lat ,nie spotkal takiego przypadku ,, Nawet nie wiem co to ten ziarniniak pierscieniowaty i co jest gorsze ,,, Pytanie czy da sie z tym życ ,,,bedzie dziecinne prawda ,,, Mysle ze musze sobie poradzic ,,,i jakos bedzie ,,, Naprawde dziekuje za wyjasnienie ,,nie miałam kogo zapytac ,a mam taki charakter ze chce wiedziec ,,na czym stoie ,,, Zycze miłego wieczoru i pozdrawiam serdecznie ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×