Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dwa guzki u 3 letniej dziewczynki


Gość Mama LM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w połowie maja br. odkryłam u mojej 3 letniej córki guzek, kulkę w okolicy lewego obojczyka. Jest niewielki ale dobrze widoczny. Byliśmy u chirurga w związku z podejrzeniem o przepuklinę pępkową (ponoć się zamyka, kontrola za pół roku) i pokazałam tą kulkę. Usłyszałam, że to Kaszak i że mamy się zgłosić do kontroli za miesiąc. Kiedy poszłam do pediatry po skierowanie na to, usłyszałam, że to chrzęstniak. Na wizycie u chirurga usłyszałam to samo i że trzeba to usunąć, ale lepiej poczekać, aż córeczka będzie *kumata* na tyle, by to wyciąć w znieczuleniu miejscowym. Kontrola za pół roku, oczywiście. Wczoraj odkryłam kolejny guzek, ale znacznie większy i nie przesuwalny jak ten w okolicy obojczyka. Jest położony za prawym uchem, dobrze widoczny i twardy prawie jak kość. Pytałam córkę, czy ją to boli, mówiła, że nie a dodam, iż przy tym pierwszym guzku mówiła, że tak. Oczywiście pójdziemy do lekarza, ale chciałam spróbować się czegoś dowiedzieć na własną rękę, bo bardzo mnie to martwi. W internecie natknęłam się na paskudną informację o ziarniniaku grzybiastym. Córka ma przewlekły kaszel (ponoć alergiczny), który brzmi okropnie. Oraz wysypki na ciele, które swędzą ją i ostatnio po smarowaniu maścią na sterydach przez parę dni, zamiast wysypki pojawiły się w tym miejscu ropne wypryski. Oczywiście córeczka skarży się też na bóle brzucha w okolicy tej przepukliny, szczególnie po wysiłku fizycznym. Wracając do guzków, ten za uchem o wiele bardziej mnie niepokoi. Wygląda to prawie tak samo jak na zdjęciu, które znalazłam w internecie - https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSwahwf2E4KkUwfVy5F8Y9Q721kFsbh106BLPouJ6Y90Vi_6J6z Tylko proszę go sobie wyobrazić na 3 letniej, szczupłej dziewczynce. Będę ogromnie wdzięczna za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dodać, iż wysypki pojawiają się najczęściej na rękach, te ropne krosty powstały po wysypce po wewnętrznej stronie łokcia. Nie sąsiadują z tymi guzkami. Dobił mnie ten ziarniniak i informacja, że gdy nie występują zmiany skórne w okolicy guzków to jest najbardziej złośliwa postać tej choroby, (1-2 lata życia). Dodam jeszcze, że córeczka jest moim drugim dzieckiem, ale tak naprawdę pierwszym, z którym przeżywam typowe dorastanie i mówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×