Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Piasek nerkowy


Gość kupis11

Rekomendowane odpowiedzi

Heeejj....mam pytanie.wczesniej tu pisałem ale mam jeszcze jedno pytanie.urolog stwierdził ze mam piasek w nerkach i mi schodzi tylko cały problem w tym ze niekiedy raz albo ze 2 razy na dzien mnie zakłuje tak jakby w cewce albo grzies w pecherzu lub tak jakby prostata(uczucie jakby igłe wbijali albo cos w tym stylu) i po chwili przechodzi tylko ze to nie jest jak oddaje mocz ale jak siedze albo sie schyle alub przekrece.niekiedy mam tak kilka razy na dzien albo przez tydzien nic sie nie dzieje.2 problem to to ze mam tak ze oddawac mocz mi sie chce dosc czesto przez dzien albo wiecej a potem przechodzi jakby tego niebyło. wiec czy te uklucia ale nie podczas oddawaniamoczu i czeste oddawanie moczu to jest od tego piasku czy co? urolog powiedział ze od tego to.bo z tym piaskiem to sie zaczeło ze 4 mies. temu. bo cos mi sie niewydaje ze to moze takdługo trwac.moim zdaniem to cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy jakie Pan opisuje są rzeczywiście związane ze schodzeniem drobnych kamieni z nerek (przechodzą one z nerek do pęcherza moczowego a z pęcherza przez cewkę z moczem są wydalane). takie schodzenie złogów może trwać bardzo długo z przerwami i nawrotami dolegliwości (moga powstawać tez nowe złogi, które zaczną schodzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna metoda na oczyszczenie nerek z piasku i kamieni pic zapazono slome owsiano przez 3-miesioce lub dluzej wszystko sie rzpusci zejdzie z moczem oczyszczo sie nerki , rownoczesnie ziadac pestki z dyni . 3xlyzke stolowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 3 lat piasek i kamienie na nerkach męczę się nie mogę nigdzie chodzić jeżdżić kłuje mnie nawet nie mogę siedzieć leżeć byłam już wszędzie jak to długo schodzi byłam już wszędzie proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ANNAMARIA

Od trzech lat mam identyczne objawy jak AMANDA, lekarze nie potrafią pomóc. Byłam tak samo w pięciu szpitalach,u kilku ginekologów, bo mnie urolodzy odsyłali, zażywałam też chyba wszystkie dostępne leki. Do tego dochodzi częstomocz, nie można nigdzie wyjść, ani do nikogo iść, większość spędzam w ubikacji. Czy ktoś tak jeszcze ma ? Obecnie biorę non-spa forte i rowatinex. Przez trzy tygodnie brałam nolicin, i dalej objawy takie same. Częstomocz, pieczenie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JADWIGA Z BULOWIC

jeżeli schodzi piasek z nerek,to czy tylko wtedy jak są bóle będzie w moczu, czy jak minie kolka to też będzie. miałam szczawiany wapnia i pobrany mocz był w czasie ostrego bólu. lekarz stwierdził, że pewnie na kolacjezjadłam jabłko i dlatego wyszły szczawiany. robiłam po tygodniu i było tylko białko i leukocyty, więc lekarz powiedział,że piasku nie ma, ja jednak objawy nadal miałam. nawet siedzieć się nie dało, kłucia, ucisk , parcie na mocz itd. co dalej robić, żyć się już nie chce. nikt nie potrafi pomóc, nawet urolog. tylko badania,badania, badania. oczywiście wszystko prywatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piasek szczawiany wapnia, klucia, pieczenie ,częstomocz parcie , kamica drug moczowych ,leki rozkurczowe oraz picie zaparzanej slomy z owsa, ginjal ,shiling tong pian , lub mocniejszy paj shi,vitaina B-12, przy bulach pyralgin ,kamica przy schodzeniu piasku lub drobnych zlogow jest bolesna , pic dużo wody ,jana, 3x dziennie po szklance , oliwa z oliwek 3x po lyzce stolowej dobre so ziola chińskie, podczas leczenia post dieta aby nie obcozac prace nerek ,lekko strawne posiłki w niedużych ilościach, dużo zdrowia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w grudniu wyszedł mi podczas badania piasek na nerkach. Od stycznia boli mnie non stop kręgosłup w okolicach lędźwiowo krzyżowych. Niedawno robiłam badanie moczu, w którym stwierdzono do 5 erytrocytów. Niestety podczas usg nie mozna było zbadać pęcherza, był pusty. Mam pytanie czy podczas piasku w nerkach ból może być usytuowany właśnie w tym miejscu? Czy mam sie obawiać, ze coś nie tak jest z pęcherzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzone metody, pomagaja w 100% - Rowatinex ( bez recepty, lek dziala moczopednie i daje tzw poslizg dzieki temu nie boli tak bardzo wydalanie malych kamyczkow ,zlogow) - Urosept , lek ma dzialanie moczopedne, mozna laczyc z tym wyzej. - miksowanie blenderem natki pietruszki z cytryna , dodac wody i pic - podskakiwac by piasek zszedl do moczwodu, biegac po schodach itp jak najmniej lezec !! - pic duzo wody, zwlaszcza do tych lekow,ktore wymienilem wyzej, woda to podstawa, pic i sikac,pic i sikac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , cz przy piasku w nerkach może strasznie boleć podbrzusze?nie nerka właśnie tylko podbrzusze?boje się że to przewlekłe zapalenie wyrostka ale na usg wyszło że mam liczny piasek w nerkach,lekarka sie skrzywiła i powiedziała że taki mały piaseczek tak nie boli ale wyrostka tez nie widzi,pije fitolizyne tydzień i nic się nie poprawia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie już 2msc męcze,bóle w krzyzu kłócia w podbrzyszu,parcie na pecherz,pieczenia cewki,rozne leki bralam i nie pomaga nic...w nerkach mam dwa kamyki a w analizie moczu wychodzą szczawiany wapnia,masakra :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy problemach z nerkami często objawy nie przechodzą w tydzień lub dwa. U mnie przy schodzeniu malutkich kamieni, ból trwał kilkanaście tygodni, z przerwami. Przy okazji pojawiało się zapalenie pęcherza, więc brałam sporo leków przepisanych przez lekarza. I wspomagałam się też ziołową fitolizyną w paście, by przyspieszyć wydalanie złogów. A że działa też przeciwzapalnie to był jej kolejny plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz nie wiem co mi jest. Zaczelo sie rok temu. Ciagle parcie.na pęcherz i cewke. Ciagniecie gdzies w cewce wysoko przy sikaniu. Uczucie masakryczne. Po osmiu miesiacach atak kolki nerkowej, malutki kamyczek w moczowodzie. Po antybiotyku (kamyk spowodowal zakazenie) 4 mies spokoju i trraz od dwoch tyg znowu to parcie na pęcherz. Chyba umre. W usg nic nie widać. Mocz ogolny wzorowy. Co to ma być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od roku problem z piaskiem w nerkach. Bóle w okolicy ledzwiowej, pęcherza....a najgorsze jest to ze puchne:/ zatrzymuje mi sie woda w organizmie i rzadko chodze do toalety.  Pecherz pełen a ciezko schodzi ;/ tydzien jest dobrze....a 3 tyg obrzeknieta i kilka kg wody w sobie i tak w kółko. Rece juz opadaja:( popiwkowalabym jak radzi Pan wyżej ale niestety nie mogę bo karmię piersią 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×