Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana na jajniku


Gość ania1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 43 lata. Ostatnio pobolewało mnie podbrzusze i część lędźwiowa. Pomyślałam, że mam zapalenie przydatków. W badaniu ginekologicznym nic nie wyszło. Zrobiłam jeszcze usg. To było w 17 dniu cyklu. Wizytę kolejną mam dopiero za 2 tyg stad proszę o interpretację bo zaczynam panikować. Opis: trzon macicy gładki w przodozgięciu o wymiarze AP-4,2 cm. Endometrium jednorodne grubości do 0,8 cm położone niesymetrycznie (grubsza ściana tylna). Szyjka gładka o grubości AP do 4 cm (grubsza warga tylna). W obrębie wargi tylnej ovula nabotha o średnicy 2 cm. Prawego jajnika nie uwidoczniono. Lewy o dlugości 33,2 cm, w dolnym biegunie badalna owalna, w przewadze lita wyodrebniona część o średnicy 1,7 cm, z bogatm unaczynnieniem w badaniu dopplerowskim (ciałko żółte?). Przepływy tętnicze w tej zmianie o prawidłowych wartościach oporów. Zatoka Douglasa &#8211* obecność wolnego płynu o grubości AP 1,3 cm.Zalecone badanie kontrolne. Co to znaczy? jakie powinnam wykonac jeszcze badanie? czy to jakaś poważna zmiana? Zrobiłam w międzyczasie marker CA -125 i wyszło 22,0. Oraz marker Ca &#8211* 15.3 i wyszło 25,8 (dodam że mam liczne torbiele na piersiach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×