Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana wyglądu lewego sutka


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena

Witam, ok rok temu miałam usuwanego włókniaka z okolic lewego ramienia (bardziej na górze, nad piersią). Jakiś czas temu zauważyłam, że mój lewy sutek jest lekko wciągnięty, ale tylko w górnej części. W części dolnej brodawki jakby w ogóle nie mam czucia, myślałam, że mogło to zostać spowodowane jakimś naruszeniem nerwów podczas tamtego zabiegu. Jednak pod sutkiem wyczuwam ostatnio jakiś guzek. Bardzo się przestraszyłam czytając, że takie są objawy zaawansowanego raka piersi. Za kilka dni idę do lekarza onkologa, który usuwał mi włókniaka. Bardzo się denerwuję. Mam 26 lat i staramy się z mężem o dziecko. Czy jeśli to rak to mam szansę na dzieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co teraz zastanawiać się i gdybać co to może byc bez badań. Po badaniu przez onkologa będzie można cokolwiek więcej powiedzień.Jeśliby okazało się, że jest to raka trzeba będzie go wyleczyć, a potem dopiero zastanawiać się nad możliwością posiadania dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie, czy jest szansa, żeby takie lekkie wciągnięcie górnej części sutka nie było objawem raka, a jedynie wynikiem naruszenia jakiegoś nerwu? Część brodawki, w której nie mam czucia jakby lekko opada ku dołowi. Kiedy brodawki są *stojące* wyglądają obie tak samo. Guzek jest wyczuwalny najbardziej w pozycji leżącej. Inaczej raz jest jakaś kuleczka wielkości ziarenka pieprzu, raz jej nie wyczuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×