Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Krzysiek 46 Lublin

Dwa tygodnie po operacji przepukliny pępkowej i kresy białej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek 46 Lublin
Witam. Dwa tygodnie temu przeszedłem operację przepukliny pępkowej i jednocześnie mięśni kresy białej. Rana na brzuchu 15 cm długości. 10 dni po operacji zdjęto mi szwy. Chodziłem praktycznie następnego dnia po operacji,Najgorszy był pierwszy dzień.Operację miałem w piątek o 9 rano i praktycznie cały dzień leżałem w łóżku. Lekarz kazał chodzić już po południu ale pielęgniarki nie chciały mi pomóc się ubrać tylko dały kaczkę. Dopiero następnego dnia żona pomogła. Siadłem na łóżku a potem wstałem, ale nie polecam by wstawać samemu bez pomocy-strasznie kręci się w głowie-ale ten stan szybko mija. Dwa tygodnie po operacji normalnie funkcjonuję w domu, prowadzę auto,jeżdżę na zakupy ale lekarze zabronili nosić przez 3 miesiące większy ciężar niż 5 kg na dwie ręce. Jestem budowlańcem-elektrykiem, pytałem się więc lekarza czy mogę np. używać dużej wiertarki, lekarz powiedział że prze 3 miesiące tylko lekkie prace więc przez kwartał o pracy zawodowej mogę pomarzyć. Jednakże uważam, że po dość poważnej podwójnej operacji i tak szybko wracam do formy. Zaskoczyła mnie jeszcze jedna rzecz. Nie mogłem wstać z łóżka, zawiązać butów czy wytrzeć się ręcznikiem po kąpieli. Po operacji mięśnie brzucha stały się jakby silniejsze i wszystkie powyższe czynności jest mi dużo łatwiej wykonać. Dodatkowo mniej się pocę i męczę przy wchodzeniu na schody np. pomimo tego, że jestem dosyć otyły. 172 wzrostu/110 wagi.Polecam operację przepukliny i kresy białej jeżeli lekarz stwierdzi taką konieczność. Taka operacja poprawia jakość życia. Pozdrawiam wszystkich chorych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika
Krzysiek 46, możesz powiedzieć kto Cie operował i gdzie? I czy twoja operacja była połączona z plastyka powłok brzucha?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.