Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak zaczyna się PZT??


Gość Czesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam ale dopiero gdzieś pięć lat przed operacją miałam nadkwasnosc, odbijanie więc zapisywano mi polprazole na obniżenie kwasowości.Ponieważ mam chorobę refluksową przełyku to temu przypisywano dolegliwość. Najgorsze były wzdęcia po ciężkim jedzeniu ale nikt z lekarzy nie przypisywal to trzustce, zawsze byłam nerwowa, szybko jadłam więc to było podstawą żeby przypisać problem. Biegunek tłuszczowych nie miałam nawet nie wiedziałam co to jest teraz niestety już wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aknel,witaj.Mamy podobna przeszlosc,a tez mam usuniete czesc trzustki,teraz jest o wiele lepiej niz przed operacja,ale bole czasem mam,no i biegunki tez na porzadku dziennym,pomimo kreonu.Gdzie bylas operowana?Ile masz lat jezeli moge zapytac?Ja swoje przejscia opisalam na pierwszych stronach w watku,,podejrzenie przewleklego zap. trzustki,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem po kolejnej gastroskopi lekarz lakoniczne rzucił żebym unikała smażonego mocnej kawy herbaty ograniczyć alkohol ale to nie była restrykcyjna dieta.Jak zjadłam kiełbaski z grila to wzięłam polprazol i było ok,ale do czasu.Gdybym wiedziała że to trzustka to przede wszystkim wykluczyłabym całkowicie alkohol bo tak naprawdę to on jest największym zabójcą trzustki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dawno miałaś operacje.Ja jestem 30 miesięcy po operacji. Do roku było ok.ale teraz niestety coraz częściej dopadają mnie bóle mimo diety.Mocnych leków przeciwbólowych jeszcze nie zażywam, jak boli to najbardziej pomaga mi sen i spasticol,węgiel i kurkuma którą piję codziennie a co drugi dzień łyżeczkę oleju z czarnuszki i zioła cuti cuti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam operacje w 2011r.ogolnie czuje sie niezle,silne bole mam rzadko,za to wzdecia ,biegunki na porzadku dziennym.Z ta dieta to nawet wsrod lekarzy sa podzielone,mi lekarz mowil zeby dieta sie nie katowac,sprawdzac na sobie co nie szkodzi [wlacznie ze smazonym],bo trzustka reaguje indywidualnie,Tylko ze diabli wiedza jak to jest bo jem 20 razy cos co mi nie szkodzi,a za 21 boli jak cholera. MAsz cukrzyce?i gdzie bylas operowana?Ja narazie cukrzycy nie mam ,ale mysle ze to kwestia juz niedlugiego szasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operację miałam w Warszawie na Wołoskiej.Cieszę się że w miarę dobrze się czujesz, ale z tą dietą to mimo wszystko bym uważała.Ja też tak mam, że zjem i nic się nie dzieje a innym razem boli, trzustka to narząd nieprzewidywalny. Trzy miesiące po operacji podskoczył mi nieznacznie cukier /na czczo 110 do 115/Ale diabetolog kazała mi brać niewielką dawkę symazidonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregor1983

czytam isie kurde boje. Mina USG wyszla trzustka 16mm w głowie i 8mm w ogonie do tego czeste gazy, biegunki i lekkie pobolewania pod mostkiem. 4 lata temu epizod wysokiej goraczki i ostrych biegunek. Skierownaie do szpitala z podejrzeniem zapalenia trzustki. Zrobili jakies badania, zbili goraczke i odeslali do domu ( jak sie okaze ze to bylo zapalenie to nie wiem co zrobie) wyskoczyla mi cukrzyca czelam na TK i sie zamartwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Bardzo się martwie ostatnio miałam częste bóle w nadbrzuszu, baaardzo bolało. USG jamy brzusznej wykazało stan zapalny mięśniówki żołądka. Amylaza bardzo wysoka w moczu 1070, gdzie norma to *600. Jestem załamana. Ostatnio mam dietę, jest lepiej. Ponad rok temu przed drugą ciążą tez miałam te bóle, ale słabsze i amylaza tez wysoka, ale nie aż tak. Czekam na gastroskopię. Bardzo się boje mam 2 małe córeczki, chcę dla nich żyć&#128553*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marta, ja założyłem ten wątek, Jestem po mnóstwie badań i nic nie wyszło. Ogólnie musisz nie mieć paranoi o ten narząd. Wiadomo jak boli to trudno..., ja powoli wyluzowalem, bo jest lepiej. Mam z tylu głowy, ze może już ruszyłem i nic więcej zrobić się nie da. Z tego co czytam jesteś młoda mama to pamiętaj, ze od stwierdzenia PZT jeszcze można długo żyć:). Mnie to pociesza:). Ktoś wsponilal kiedyś o testach leku na PZT w Japoni. Także wszystko przed Nami:). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aaronvibly

A może jeszcze inaczej przeciez tam na ich planecie byli parą. Michael otworzył się przed nią i jak powiedziała sama Izabell: Słyszałam, Michael.
Słyszałam cię. Byłam gdzie indziej, ale wróciłam za twoim głosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×