Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Osełkowate zacienienie od pięciu lat bez zmian ?


Gość Koko

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odebrałam wyniki z RTG Płuc . Opis bardzo mnie zmartwił Wiem,że ten wynik oznacza raka płuc. * Osełkowate zacienienie na wys lewej wnęki, bez istotnej ewolucji od 2012 roku. Poza tym płuca bez zagęszczeń. Nie można wykluczyć powiększenia węzłów chłonnych lewej wnęki. Odwiedziłam Pulmonologa , który stwierdził,ze nic niepokojącego tu nie widzi. Bardzo się martwię ponieważ jest to zaciemnienie o którym dowiedziałam się dopiero wczoraj ,że mam je już 5 lat ?! Podobno w 2012 roku , leżąc w szpitalu takie mi wyszło,ale do ręki nie dostałami na wypisie także wzmianki odnośnie RTG płuc nie było. Rok wcześniej nie mogłam oddychać, czułam,ze się duszę. Skierowano mnie do Pulmonologa , który po przeswietleniu płuc stwierdził,że mam znikomą rozedmę płuc. Pojechałam do drugiej i znów inna diagnoza- astma oskrzelowa . Przepisała mi leki wziewne ,które do chwil obecnej zazywam. Bardzo martwię się tym zacienieniem i powiększonymi węzłami chłonnymi. Proszę o wyjaśnienie ? Czy to na pewno rak płuc ? Paliłam 20 lat . Kaszlu brak . Mam bóle w klatce piersiowej od 13 lat,krótkie i co 3 miesiące się powtarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×