Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stabilizacja TH12-L4


Gość hydraulik154

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hydraulik154

Pół roku temu wykonano mi stabilizację na kręgi od TH12 do L4 .Dwa pręty tytanowe i osiem wkrętów . Trzon kręgu L2 prawie cały rozssypany - do niego nie ma wkrętów . - Mogę chodzić : 2km z kijkami - Pływanie : trudna sprawa . Przy bardzo spokojnym pływaniu żabką lub motylkiem - ból przy kręgu L5 - Siedzenie : tylko z prostym oparciem - Leżenie : jako tako na plecach lub na brzuchu . Na boku - bardzo trudno ułożyć się aby pręty nie uwierały * chyba nie dłużej niż 5 minut - zanikające powoli drętwienie ud i pośladków - wszystko powyższe wygłąda nie najgorzej * jednak ciągle nęka mnie ból w okolicy kręgu L5 . Biorę przeciwbólowe DICLODUO i POLTRAM . Kilka dni stosuję , kilka dni przerwy . Jeśli ktoś z Państwa ma podobną przypadłość , proszę napisać : może skontaktujemy się poza forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem : - Czy jest jakaś szansa na odbudowę kręgu L2 ? Czy jest unas w Kraju taka możliwość ? Bo specjaliści którzy wykonali mi tą stabilizacje ( nazwali ją PIONIER ) powiedzieli , że z tymi prętami to już muszę się pogodzić na amen . Mam 72 lata i oceniam zabieg jako bardzo dobry , ale chciałoby się lepiej . Pozdrawiam Jan ( hydraulik154 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój opis rezonansu magnetycznego : Badanie MR kręgosłupa L/S przeglądowe obejmujące odcinek Th11 - S4 wykonane w sekwencji TSE , TRM , SPACE , MEDIC w obrazach T1 , T2 - zależnych bez wzmocnienia kontrastowego . Złamanie trzonu L2 z zaklęśnięciem jego górnej blaszki granicznej oraz obniżeniem wysokości . Wymiar AP kanału kręgowego zredukowany na poziomie p/m L1/2 do 10mm poprzez częściowo przemieszczony do kanału kręgowego odłam kostny . Trzon L2 w całości o obniżonym sygnale w obrazach T1-zależnych oraz podwyższonym w obrazach TRIM , sygnał taki widoczny jest także w nasadach łuku z przewagą po stronie prawej . Obrzęk mięśni wielodzielnych od poziomu L2 do L5 -głównie po stronie lewej . Brak cech istotnej dyskopatii . Obraz MR przemawia za złamaniem patologicznym trzonu L2. Pozostały uwidoczniony kościec bez zmian podejrzanych o złośliwość . 03-08-2016r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak się Pan aktualnie czuje? Jak wyglada kwestia ruchomości? Ja pół roku temu miałam wypadek i operacje stabilizacja od th12 do l5, 8 śrub i dwa pręty tytanowe. Nie miałam świadomości, ze będzie aż tak strasznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×