Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie na jądrze


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Pytanie... żeby uspokoić nerwy na lewym jądrze mam zgrubienie ok 8mm już dosyć długo chyba 7-8 lat . Wyczytałem że to nic groźnego... i nie dokuczało to mi przez ten okres, natomiast od około tyg... zaczęło mnie pobolewać . W jego dolnej części powstało zgrubienie...aczkolwiek nie ma to postaci guza raczej żyłkowate pogrubienie powierzchni jądra i boli tępym bólem jak po uderzeniu w jądro..... Jądro jest miękkie i nie wykazuję zmian w objętości. Zrobiłem badanie krwi są bardzo dobre tak stwierdził lekarz rodzinny. Wizytę mam u urologa dopiero pod koniec miesiąca. Tyle trzeba czekać... Podejrzewam opisane tutaj żylaki ,gdyż całe naczynia w mosznie jakby były napięte i powiększone Pozdrawiam i proszę o informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Oczywiście to mogą być żylaki powrózka nasiennego, ale również torbiel, włókniak. Ostatecznią odpowiedź uzyskasz po wizycie u urologa, ponieważ aby zdiagnozować zmiany w mosznie konieczne jest zbadanie zawartości moszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 18 lat, 3 tygodnie temu zauważyłem zmianę na prawym jądrze (dokładnie w jego dolnej części). Zostałem skierowany na badania USG, z których dowiedziałem się, że * Przy biegunie dolnym jądra prawego zmiana hypoechogeniczna, owalna, nierularna o wym 6x5 mm. /wymaga dalszej diagnozy/ *. udałem się do Urologa jednak kolejny wolny termin przy NFZ jest dopiero na sierpień. Czy jest to coś czym powinienem się bardzo przejmować? Czy mam czekać, czy udać się prywatnie do urologa? Bardzo proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×