Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pulsujący ból w krzyżu


Gość zatroskany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zatroskany

Nie mogłem znaleźć podobnego wątku więc ośmieliłem się zapytać, co może oznaczać taki pulsujący ból w krzyżu??. Mam 30 lat uprawiam dużo sportu, czasami pobolewa mnie kręgosłup w dolnej części pleców , ale to zazwyczaj gdy dłuższy czas siedzę przy komputerze. Nie przejmowałem się tym za bardzo ponieważ wystarczyło go rozruszać i sam przechodził. Zacząłem się bardziej stresować gdy podczas zawodów w czasie przerwy gdy odpoczywałem na ławce poczułem bardzo mocny pulsujący ból w krzyżu i w odcinku szyjnym przez kilak minut myślałem, żeby sobie darować dalszą grę ale jak wstałem i rozruszałem się to przeszło. Tak naprawdę nic mnie tak nie martwi jak te pulsowanie niepotrzebnie zaczałem wyszukiwać coś na ten temat w internecie i znalazłem , że takie objawy może wywoływać tętniak aorty brzusznej - masakra. Znalazłem badanie USG było w nim opisane ze wszystko jest wporządku tylko , że badanie ma już 2,5 roku ważności :((. Powielam pytanie może ktoś się z takim bólem spotkał - czy to może być od nerwów (wiadomo zawody) dodatkowo rok temu zmagałem się z mocnymi stanami lekowymi czy nerwy mogą powodować takie dolegliwości ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się obawiasz się, że może to być to coś poważnego to z pewnością wizyta u lekarza nie zaszkodzi. Ja na bóle pleców mam sprawdzoną radę - masaże. Dobry fizjoterapeuta potrafi zdziałać cuda. Ostatnio trafiłam na świetnego fachowca w hotelu i spa Kopieniec w Murzasichle - pan był fizjoterapeutą skoczków narciarskich za czasów Małysza. Świetnie dobrał mi zabiegi. Niby był to pobyt typowo wypoczynkowy, ale po takich kompleksowych zabiegach całe ciało jest w lepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zanim jednak wybierzesz się na jakieś masaże warto sprawdzić źródło bólu. W RexMedica sport przyjmują od razu mi niejednokrotnie pomogli tamtejsi specjaliści czy to przybiegłem w środku nocy ze złamaną ręką czy też z innym urazem. A jeśli chodzi o kręgosłup i takie dziwne bóle o nieznanym podłożu pewnie konieczne będzie wykonanie badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×