Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z hemoroidami lub czymś podobnyn


Gość Janek1995

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janek1995

Witam. Jakieś pół roku temu zaobserwowałem krople krwi na papierze toaletowym (chociaż wydaje mi się że było to podrażnienie od tarcia ale innych opcji nie wykluczam) Od tamtego czasu czuję coś w rodzaju parcia na odbyt. Mam wrażenie siedzenia na piłeczce i niepełnego wypróżnienia Na tle stresowym pojawiła się silna nadpotliwosc w okolicach odbytu (wydaje mi się że nie jest to krew, brud ani śluz - czysty pot) Cały czas mam wrażenie że coś uciska odbyt w środku bardzo blisko ścianki, mam wrażenie że nie dam rady kontrolować gazów ale w rzeczywistości wszystko ze zwieraczem jest OK i dzieje się to w psychice + w odbycie Po dokładnej analizie odbytu wg zalcen z internetu zaobserwowałem coś Ala* hemoroidy. Po maksymalnym rozszerzeniu odbytu widzę w lusterku głęboko w odbycie czerwona tkankę która wygląda coś na opis hemoroida. Dwa tygodnie temu przyjąłem 10 czopków hemorectal. Nie zauważyłem różnicy. Dlaczego się boję ? Otóż nie mam problemów bólowych , tak jak w przypadku hemoroidow, nie sączy się krew , krwi nie widzę od 2 miesięcy ,nie piecze , na zewnątrz odbytu wydaje mi się ze nie ma znaczych zmian (normalna ścianka która może staje się trochę żylasta przy parciu, trochę powiększa przy parciu, jakby kuleczka która wychodzi ) Pytanie do eksperta. - czy hemoroidy wewnętrzne rzeczywiście dają takie objawy (siedzenie na kulce, totalne zapocenie odbytu ale w sytuacjach stresowych ) - według wstępnej diagnozy rozumiem ze jest to jeszcze nie rozwinięta postać ? Nigdy nie miałem takiej sytuacji żeby hemoroidy wpychac na miejsce, odbyt jest ok, to dzieje że głębiej widać to tylko przy parciu. - jak szybko hemoroidy rozwijają się do następnych stopni. Czy jest to kwestia lat czy może się okazać że to będzie za tydzień .? (Chcę zawalczyć o siebie i zatrzymać to) Dodam jeszcze ze do diety włączyłem dużo wody mineralnej, warzywa, owoce. Zacząłem zwraca większą uwagę na to co jem - wypijam soki prawdziwe itd. Zauważyłem poprawę jeżeli chodzi o brzuch i gazy jest ich mniej a to chyba dobrze, czuję się lżej itd Bardzo ważne - nie mam chyba problemów gastrycznych typowo bo nie pamiętam co to ból brzucha czyli objaw numer 1 wszystkich schorzen Dlaczego pytam na forum a nie ide do lekarza ? Na wstępie powiem że odpada wizyta na fundusz . Niestety jest to niemożliwe. Mogę iść prywatnie nie ma problemu , z tym ze praca mi nie pozwala tego zrobic już w tym roku ale obiecałem sobie że zrobię to na początku stycznia 2017 (max za 15-20 dni). Do tego czasu zastanawiam się co począć z tym problemem . Czy nie jest tak że prywatnie proktolog będzie chciał odrazu metod instrumentalnych zamiast leków ? Aby pobrać większy zysk? Boję się o moje zdrowie mam 20 lat. Zaburza to funkcjonowanie. Nie mam podrecznikowego bólu jak przy hemoroidach , a mimo to czuję kulkę w odbycie i boję się. Ile to może trwać ? Słyszałem ze hemoroidy zwłaszcza w młodym wieku mogą się same wchłonąć ale czuję to już że 2/3 tygodnie Co mogę zrobić do tego czasu. Kupić lepsze czopki i brać diosmine (czy diosmine pomoże ?) Czy to rzeczywiście coś daje ? Czy w młodym wieku 20 lat hemoroidy mogą się wchłonąć same i ile czasu będzie to trwało ? Bo rozumiem że lekarz i tak wypisze receptę ? Jest sens do niego iść skoro dostanę leki z apteki ? Czy leki na receptę sa zdecydowanie skuteczne ? Chciałbym powtórzyć raz jeszcze. Nie boję się lekarza i uważam że lekarz jak lekarz. Nie chowam głowy w piach ale do wizyty jeszcze z 3 tygodnie i szukam zrozumienia Zwłaszcza jeżeli chodzi o diosmine i czopki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie jestem lekarzem,ale wiem sama po sobie(tez mam problem z hemoroidami) jak to jest.Balam sie isc do lekarza nie z powodu wstydu lecz raczej diagnozy.Badalo mnie 2 lekarzy i niby hemoroidow nie było a widziałam je sama,dziwne ,ze oni nie ale pomijając to trafiłem do 3-ego i super lekarz potwierdziła moja diagnoze&#9786*mianowicie hemoroidy.Tak jak piszesz jest to taka kulka czerwono -sinego koloru,uczucie jakby coś przeszkadzało w środku.Ja na początku też nie miałam objawów oprócz sporadycznych krwawien,które ustały na parę lat i wróciły z wzmocnioną siłą,więc radzę iść do chirurga czym prędzej tym lepiej.ja czekalam o wiele za długo i czeka mnie gumkowanie , sa wielkie ciągle krwawia,zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sięze są to własnie hemoroidy. Miałam identyczne objawy co Ty. Wiesz. Wiele osób na to choruje tak wiec się nie przejmuj. Da się to leczyć. Prawda, ze z nimi jest trudniej i ze rzadziej sa wyleczone bez zabiegow lekarskich, ale czytalam opinie osob, które się całkiem wyleczyły=. Ze swojej strony polecam mieszankę ziołową Procto vitale. U mnie dała najlepsze działanie ze wszystkiego co stosowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się. Dołączam do nieszczęśliwych posiadaczy hemoroidów zewnętrznych. . Wiedziałam , że mam to badziewie , ale jakoś do tej pory udawało mi się żyć z nimi w symbiozie ( jesli mozna tak napisac), nie przeszkadzaly jakos tak bardzo Jednak ostatnio strasznie mi spuchly, krwiawia i piekielnie boleć Lekarz jak na razie zlecił mi maści ale smaruję sie od tygodnia i nic normalnnie nie pomagają. Tak więc zaczynam sie powoli już załamywać :( Czy to procto vitale o któym piszecie mozę pomóc w takich ostrych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno pomoc. Procto vitale to dobry środek. Mogę poradzić z własnego doświadczenia żebyś zmieniła dietę : więcej błonnika i aktywności fizycznej. i profilaktycznie jak będzie bardizej piekło jakąś maść. Ja się ratuję maścią ale tak naprawde to procto vitale na dłuższą metę najbardizej pomoglo - 1 na dobe i szybko czuję poprawę. Nie lekceważ takich stanów, bo będzie gorzej. Trzymaj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja tez to mam.Polecam masc lidoposterin jest na recepte+czopki hemorektal 2 razy dziennie sa bez recepty.Stosowac razem.Mi to daje ulge.Masc jest na prawde zawalista do tego znieczula.Tylko stosowac zgodnie z ulotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przynajmniej przez kilka tygodni chociaż sama pierwsze efekty czułam już po dwóch tygodniach. Procto vitale ma trochę inne działanie niż maści. O ile maści działaja od razu ale na krótki czas i potem zwykle trzeba je nakładac drugi raz. to procto vitale działa na dłuższą metę, tak wiec moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w walce z hemoroidami bardzo pomogła dieta bogata w błonnik oraz unikanie zaparć, w czym przysłużył się dicopeg 10g. Do tego stosowałam żele oraz babcine sposoby m.in. nasiadówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek123

Mi nic nie pomaga w walce z hemoroidami, ani aesculan ani procto hemolan glyvenol, CO MYŚLICIE o takim preparacie maści fine6 która jest droga bo kosztuje ponad 60zł ale podobno bardzo skuteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też stosuje dicopeg 10g na zaparcia bo unikam zaparć jak ognia bo wiem ze własnie one nasilają ból hemoroidowy,na włąsciwy problem czyli hemoroidy stosuję ziołowe nasiadówki,do tego staram się duzo ruszaci zwracam uwage na swoja diete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×