Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po operacji kregoslupa jeszcze gorzej.Niemcy


Gość Piotr Kolonia niemcy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr Kolonia niemcy

Witam problemy z kregoslupem zaczely sie gdy mialem 19 lat,ale bylo to chwilowe. Teraz mam 45 lat powazne problemy zaczely sie 10 lat temu,to co mnie spotkalo jest nie,do opisania,tygodniami lezalem w lozku, czolgalem sie do toalety.Dostawalem tylko zastrzyki,i tabletki. 3 lata temu zaczol sie horror,niedowlad lewej strony,okropny bul,bioder i calych plecow-Lekarz zlecil Mrt kregoslupa,okazalo sie ze sa 3 lekkie przepukliny i neurohirurg stwierdzil ze nienadaje sie to do operacji. Dostalem 8 blokad,w jednym tygodniu.Stan sie pogorszyl Pojechalem na neurohirurgie do koln mercheim-Niemcy-Tam dostalem jednorazowo 11 blokad i sparalizowalo mi nogi,mosialem zostac jedna dobe w szpitalu.Nastepnego dnia wypuszczono mnie ze szpiatala.10 dni bylo dobrze,stan sie pogorszyl,i lekarz zaproponowal,oeracje Endosopische rhisotomie.Przypalili mi nerwy.Operacja odbyla sie 16.02.2016.od Maja 2016 stan sie pogorszyl,silny bul,rwa kulszowa,tyl plecow odcinek dolny bardzo boli,lekarz stwierdzil ze nic wiecej zrobic niemoga. 3 rok jestem juz na zwolnieniu lekarskim,rokowania,praktycznie zadne,lekarstwa niepomagaja,po zrobieniu Mrt po operacji,opis radiologa jest nastepujacy-Brak zmian pooperacyjnych,brak poprawy.Co robic?????????? Niby niemcy kliniki,profesjonalne fachowcy rozkladaja rece,a bul niemija,rehabilitacja nic niepomogla. djagnoza-Neuroforamina L5, obydwie strony,LWK5/SWK1,segment,LWK4/5,Segment LWK3/4. Protusion LWK3/4 dwie strony NeuroforamensL3 prawa Moze ktos poradzic co robic??????? Doszedl jeszcze ---Facetledssyndrom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jan z Bremen

Cześć Piotr , współczuje! Ja mam to samo ale kręgi szyjne jestem po OP 2012 . Niesamowite problemy z pracą ze zdrowiem . Niestety nie przyznali mi renty zawodowej (BGHW) nie piszę o diagnozie bo jest do niczego. Ponad 20 lat pracy na wózkach widłowych w magazynie , ciągła jazda tyłem ciężkie pakowanie na palety :euro: ręcznie ! Dla nich to wszystko za mało ! Tak że się nie dziw. A co do tych wielkich niemieckich neurochirurgów to wielki znak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz,mialem tez nadzieje ze jakis lekarz sie wypowie 16 lutego 2016 byla operacja,zero poprawy,lekarz znowu proponuje, endoskopische rhisotomie....natym polega ich leczenie,pogrzebac w kregoslupie,poprzypalac nerwy,dac kilka blokad,,i natym koniec,najgorzej przy nachylaniu jak juz sie nachyle,to ciezko sie wyprostowac,w pozycji nachylonej moge postac gora 5 minut. Sami niewiedza,co jest grane jak ja to mowie---------sekcja wykaze coto bylo naprawde Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć piotrek mam podobną sytuacje mam przepukliny na kilku pozkomach i neurochirurg stwierdził ze to nie nadaje się to do opeacji.   U mnie też rehabilitacja nie działa chodź mam ją bardzo intensywną od trzech miesięcy i z dnia na dzień jest coraz gorzej Chciałem się dowiedzieć co słychać u ciebie i czy Znalazłeś jakieś rozwiązanie problemu daj proszę znać

Pozdrawiam Kamil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Ponad dwa miesiące temu przeszedłem operację odcinka lędźwiowego. Objawy: coraz częstsza utrata władzy w nogach, zwłaszcza gdy stałem przez kilka minut na twardej powierzchni, uczucie stanu zapalnego w dolnej części kręgosłupa, osłabienie prawej nogi, wleczenie stopy, bóle w pośladkach...  Badanie TK wykazało zaawansowaną  stenozę, czyli zwężenie kanału kręgowego( stąd pojawiający się niedowład nóg), lordozę i zanik dwóch dysków, które były operowane na przepuklinę odpowiednio 12 i 20 lat wcześniej. Między tymi operacjami prowadziłem aktywny tryb życia, jazda na nartach, rowerze, kajakowanie, długie włóczęgi po górskich szlakach, pływanie, codzienna gimnastyka z jogą. 

Wszystkie powyższe objawy ustąpiły na drugi dzień po operacji. Wstawiono mi dwa implanty dysków, ustabilizowano kręgosłup za pomocą sześciu śrub i dwóch prętów, wykonano odbarczenie nerwu - laminoktomię. Operacja trwała ok 4 godzin i została przeprowadzona w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach a operatorem był dr M. Kotarowski. 

Do chwili obecnej - 10 tygodni po operacji - nie powróciły wcześniejsze dolegliwości. Chciałbym jednak zwrócić uwagę wszystkich tutaj się wypowiadających, że udana operacja jedynie wstęp do pełnego powrotu do zdrowia. Ja do operacji przygotowywałem się do ostatniego dnia, ćwiczyłem na ile mogłem, wzmacniałem mięśnie kręgosłupa i brzucha oraz pośladków, dbałem o zdrowe odżywianie i ogólnie higieniczny tryb życia. Po operacji od następnego dnia zacząłem pracować nad powrotem do pełnej sprawności i to trwa nadal. Część informacji uzyskałem od lekarza prowadzącego, ale w internecie jest mnóstwo filmów i artykułów na ten temat. Mam świadomość tego, że nawet najlepiej wykonana operacja może zostać zaprzepaszczona przez samego pacjenta który nie podejmie wysiłku aby się prawidłowo rehabilitować. Warto wydać parę złotych na dobrego rehabilitanta, który pokaże co i jak ćwiczyć. Całkowity powrót do zdrowia zajmuje od 6 do 12 miesięcy, a czasem nawet dłużej. Ja po 10 tygodniach chodzę na 10 km wędrówki po leśnych szlakach, pływam - ale tylko kraulem na razie - ćwiczę na rowerku stacjonarnym, jeżdżę autem... Ale wiem, że muszę się ograniczać i bardzo uważać bo bardzo łatwo popsuć to co lekarze naprawili. Życzę wszystkim powrotu do zdrowia a także równie dobrych lekarzy którzy  mnie w sensie dosłownym postawili z powrotem na nogi. Jerzy G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotrek pisałem Kilka miesięcy temu że również mam problemy takie jak ty okazało się że mam nietolerancje pokarmowe które dają dolegliwości bólowe na plecach od dwóch tygodni jestem na diecie jest lepiej aczkolwiek do stanu idealnego Jeszcze długa droga Proponuję żebyś zrobił sobie badania na nietolerancję pokarmową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×