Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz koło odbytu, ropień czy przetoka?


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od grudnia mam guzka pomiedzy pochwa a odbytem...guz byl niewidoczny,wyczuwalny jedynie pod palcem, niebolacy..w styczniu lekarz ginekolog, który go ogladal stwierdzil ze nie ma sie czym przejmowac! jednak 3 tygodnie temu guz zaczal nabierac od wewnatrz - nadal bez ropienia, towarzyszyl temu naprawde silny bol....ginekolog kazal natychmiast udac sie do chirurga, który przepisal antybiotyk Delacin. Lek poczatkowo myslalam ze pomoze poniewaz guz sie zmniejszyl, jednak po 5 dniach nastapil znowu silny bol i guz sie powiekszyl..... tydzien temu bylam znowu u chirurga, ktory wstepnie zdiagnozowal przetoke okoloodbytnicza i za 2 tygodnie mam operacje.....jednak dzis guz, ktory od jakiegos tygodnia mial juz widoczna otoczke skorna wypelniona plynem...pękł...mam wyciek plynu - zapewne ropa...z domieszka krwi......wprowadzilam dzis na wlasna reke znowu kuracje antybiotykowa - Delacin i robie oklady z Rivanolu....W czwartek przyjmuje moj chirurg, do którego oczywiscie zglosze sie na wizyte, ale pytanie czy do czwartku moge czekac zazywajac antybiotyk i oklady z Rivanolu ???Dodam ,ze lekarz nie okreslil tego guzka jako ropniem...i zapewne naiwna moja nadzieja, ze teraz jak pekł mi guzek obejdzie sie bez operacji??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie należy z tym problemem czekać aż do czwartku i samodzielnie stosować antybiotykoterapię. Najlepiej w dniu jutrzejszym skontaktować się z chirurgiem. Raczej nie obejdzie się tutaj bez zabiegu jeśli wcześniej o tym zadecydował chirurg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×