Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Delikatny ból lewego jądra lub nasieniowodu


Gość Krystian Pomorze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystian Pomorze

Witam od ok 10-14 dni odczuwam delikatny ból, ucisk. jednego dnia się nasila a drugiego potrafi ustąpić. problem pojawił sie po stosunku (2-3krotnym w danym dniu). kiedyś ok 3 krotnie (kilka-kilkadziesiąt miesiety temu) stwierdzilem podobny objaw wywołany podobnie, lecz ustąpił na drugi dzien i nie powrócił. obecnie dyskomfort występuje w obrębie lewego jądra i nasieniowodu (itp) oraz lekko ku górze. wykonane badania: - urologa, nie stwierdzono nic niepokojącego, - USG, oba jądra prawidłowej wielkości, normoechogeniczne, otoczone niewielką ilością płynu, w prawym najądrzu zbiornik o wym. 10x18 i w lewym o wym. 14x25; gruczoł krokowy o wym. 37x40x40 jednorodny; lekarz wykonujący usg prawdopodobnie zauważ lekkie zapalny stan, ale nie wpisał tego do notatki. dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek, poznań

Mam 24 lata, od jakichś 2 tyg. odczuwam delikatny ból lewego jądra, ponadto od ostatniego stosunku część lewego nasieniowodu pozostająca w mosznie jest opuchnięta, nabrzmiała i bolesna. Jest grubości zbliżonej do ścięgna Achillesa, tyle że miękka w *konsystencji*. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to stan zapalny powrózka nasiennego lub żylaki. Trzeba z tym problemem skonsultować się z urologiem, aby uzgodnić dalszy sposób postępowania. Przy zapaleniu stosuje się środki przeciwzapalne, żylaki mogą wymagać leczenia operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem gdyz prawe jadro mam wyzej od lewego jest wieksze od lewego i nad jadrem znajduje sie guz okolo 0,5 cm gdy stoje jest widoczny goz gdy leze nie co to moze byc bardzo prosze o odpowiedz bardzo mnie dreczy co to jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 17 lat i od pewnego czasu lewe jądro delikatnie mnie boli , ale nic po za tym , nie widzę różnicy w wielkości ( tak mi się wydaję ) ani w tym czy jest spuchnięte czy nie :( . tylko tyle że lekko pobolewa , czy to już jakiś objaw czegoś , czy nic groźnego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lekko powiekszone prawe jadro i lekki bol czasami odczuwam taki dyskomfort przy dotykaniu nieboli mam 21 lat jakis miesiac temu mialem bardziej opuchniete czy to moglo byc zapaleni jadra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peter mnm

witam od paru lat mam na lewym jadrze cos podobnego do przepukliny ale nigdy mnie to nie bolalo od okolo roku na lewym sciegnie ahillesa pojawil sie guz ktury nie bolal lekarz ortopeda powiedzial ze dopuki nie sprawia to problemu w chodzeniu to nie trzeba nic robic teraz jest wiekszy i boli przy chodzeniu na prawej nodze tez pojawil sie ale malutki i nie boli do jakiego lekarza mam sie udac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×