Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hemoroidy blokujące oddanie stolca


Gość Marek123

Rekomendowane odpowiedzi

Mam niesamowity problem z oddaniem stolca już od ponad tygodnia, podczas parcia na zewnątrz wychodzą trzy hemoroidy, z których jeden spory blokujący możliwość oddania kału. Stosowałem zawsze tabletki na noc dulcobis i czopki glicerynowe i pomagało, a teraz mam niesamowity problem, że nie wiem co robić. Od trzech dni stosuję maść Aesculan, ale nie widzę specjalnych rezultatów jej stosowania. Wypróżniłem się w sumie bardzo mało. Co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zastosować Procto-Hemolan, krem doodbytniczy, 20 g i/lub propozycje z tego artykułu http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-krwionosny/domowe-metody-na-hemoroidy-6-skutecznych-sposobow_38903.html A jeżeli i to nie pomoże bezwzględnie należy udać się do lekarza Proktologa - bez obaw to genialni specjaliści i czynią cuda - trzeba tylko schować wstyd do kieszeni - ZDROWIE JEST WAŻNIEJSZE _ A POTEM SAMI się sobie dziwimy, dlaczego tak długo z tym zwlekałem - skoro tak szybko mi lekarz móg pomóc. Naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro maści i czopki nie pomagają niezwłocznie powinieneś się udać do proktologa. Przecież sam sobie szkodzisz w tym momencie. Tez miałem problem z hemoroidami i próbowałem sam jakoś temu zapobiec ale się nie udało. Po konsultacji z doktorem Ciszewskim - proktologiem z warszawskiego Wilmedu dowiedziałem się , że potrzebuję zabiegu gumkowania. Na hemoroidy zakładane są takie gumeczki, które blokują przepływ krwi do hemoroida i on obumiera. Po zabiegu musiałem stosować specjalna dietę aby stolec był zmiękczony. Na Twoim miejscu nie czekałbym tylko od razu poszedł do specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dwa razy u proktologa na wizycie i nic mi nie pomogło to co wypisał, czopki i maść proktis m, stosowałem już wiele innych maści. nic to nie pomaga, czy są jakieś zagrożenia takiego gumkowania, a co powiesz o criorectum dostępne w aptece jeszcze nie stosowałem nigdy, sztyft do zamrażania samemu hemoroidów? I jeszcze jest coś takiego za 60zł jak fine6 podobno lepsze niż te wszystkie maści z aptek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×