Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duszności po jedzeniu przy zapaleniu odźwiernika i żółci w żółądku


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Panie Doktorze,mam zapalenie odżwiernika i żółć w żółądku,mam przez cały czas duszności po jedzeniu a w szczególności po czymś kwaśnym,słodkim no i po kawie.Czy mogę taką słabą kawkę pić?Bolą mnie plecy ,Biorę Lanzul rano i piję wodę Żuber przed posiłkiem,jednak mam te dusznośći,czy tak to musi być?Dodam .że boli mni po lewej stronie pod żebrem ,może to trzustka?Barzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Oczywiście, można pić kawę, ale wtedy dolegliwości może Pani zawdzięczać m.in. sobie. Warto udać się do lekarza na badanie, ewentualnie wykonać usg jamy brzusznej. Bóle w lewym podżebrzu mogą być też spowodowane stanem zapalnym, czy w gastroskopii stwierdzono przepuklinę rozworu przełykowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Dziękuję za odpowiedz,co do gastroskopii to nie stwierdzono u mnie przepukliny,jednak mam duszności,,czy to może być od trzustki? Gdy wykonuję wdech ,to poprostu czuję jakby te powietrze pod lewym żebrem nie dochodziło,mam silny ból pleców ,na wysokości łopatki po prawej stronie,co to może być?Na gastroskopii wykazano Gastratis.Wiem ,ze to coś mi strasznie przeszkadza i nic mi nie pomaga.Uwiera mnie pod żebrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolegliwości na pewno nie pochodzą od trzustki. Może dodatkowo warto byłoby wykonać RTG klatki piersiowej i oczywiście USG jamy brzusznej. O dalszym badaniu musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Doktorze ja mam podobny problem tylko boli mnie lewe podżebrze ten ból ma charakter kolki dodam ze mam straszna zgage nie moge juz sobie z tym sama radzic kolka w klatce piersiowej boje sie isc do lekarza aby mi nie stwierdził czegos groźnego dodam ze jestem młoda mam 19 lat i jestem na ratownictwie medycznym jest mi ciężko poniewaz ucze sie o chorobach poczym sobie je wmawiam . moja pani doktor wykładowca powiedziała mi ze to moze byc refluks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podobne dolegliwosci. mianowice zawroty glowy czeste migreny refluks przepuklina przy tym. Otatnoi prawie po kazdym jedzeniu mam dusznosci nie moge zlapac tchu pelna piersia do tego stopnia ze kreci mi sie w glowie musze sie zmuszac do ziewniecia czasem pomaga zlapac oddech. Po zrobieonej morfologi wyszlo dosc zanizony poziom B12 nawet minimum 133 nie bardzo wiem w jakiej skali badania byly robione w kanadzie. Obecnie jestem po gastroskopi i odziwo wszystko w pozadku minimalny stan zapalny. Wiec moje pytanie skad mam te bole plecow w klatce piersiowej po lewej ostatnio nawet po prawej czeste migreny zawroty glowy szum w uszach kolatanie serca. za odpowiedz z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej mam 130 - 90 moj rekord to 220 - 160 przy pulsie 120. Czytalem ze z braku witaminy b12 mozna nabawic sie niedokrwistosci a co za tym idzie szum w uszach bole glowy kregoslupa itp. Niewiem prosze o jakies sugestje. dziekuje z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam także podobne objawy co Rafał. Mianowicie mam stwierdzoną przepukline rozworu przełykowego i refluks a także kamienie w woreczku żółciowym.Mam duszności i rozpieranie w brzuchu a także zawroty głowy. Byłam prywatnie u gastrologa i powiedział , że takie duszności to od przepukliny a rozpierania od woreczka i że leczy sie przepukline najpierw farmakologicznie a jak to skutku nie przyniesie to wówczas operacja. Ale taka operacja jak tłumaczył, to czasami nie daje żadnego rezultatu i czasami objawy są bardziej uciążliwe niż przed. Dlatego powiedział tak* dieta i leki a objawy powinny ustąpić. Ja mam przepisany polprazol i wiele innych leków. Wiem jakie to jest uciazliwe ale jak mówi moja ciocia, która także ma refluks, że z tym trzeba nauczyć sie po prostu żyć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Od czterech lat mam podobne objawe jak te opisane przez Was. Przede wszystkim migreny, zawroty głowy, okresowe skoki ciśnienia i duszności w klatce piersiowej. lekarze przypuszczali, że mam zapalenie woreczka zółciowego więc zdecydowali o jego usunięciu. Od tego momentu - oprócz nasilenia wszystkich dolegliwości, doszły wymioty zółciowe i refluks żółciowy. zrozpaczona i wycieńczoan (także z bardzo niskim poziomem wit B) trafiłam do wspaniałego lekarza akupunkturzysty, mistrza na dolnym Ślasku, który bez trudu postawił diagnozę - oczywiście zgodną zmedcyną chińską, ale logicznie łączącą w całośc wszystkie objawy - a mianowicie to zaburzenie na poziomie meridianu woreczka żółciowego i wątroby. Niedobór energii (krwi) w tym obszarze, to zawroty głowy, duśzności, zas nadimar - migreny i wymioty zółcią. Powiedział mi także, że jeśli wydzielanie żółci przez wątrobę nie zstanie uregulowane - pojawią się w przyszłości bóle stawów. I co Wy na to? Może warto spróbowac akupunktury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panie doktorze czy morze mi pan pomoc,od kilku miesiecy mam problem tak podejrzewam z zoladkiem przez pare dni jadlam po 4 kiwi i jablka i w ostatnim miesiacu czyli w grudniu zaczelam sie dusic myslalam ze to przejdzie ale zaczelo sie dziac gorzej ,w ustach czuje kwas puchnie jezyk jak cos jem rozsadza mi plecy czuje bol po prawej stronie pod zebrem a moje gardlo jest suche jakbym miala kluche a teraz jestem chora przyziebilam sie nic niejem a gardlo boli a zadnych lekow niemoge wziac bo kwas rosnie mi w ustach co mi jest czy te mi owoce mi zaszkodzily prosze mi pomoc///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×