Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie pooperacyjne przetoki okołoodbytniczej


Gość Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Została u mnie zdiagnozowana przetoka okołoodbytnicza i za 2 tygodnie mam miec operacje, której nie ukrywam bardzo sie boje:( mniej wiecej wiem na czym polega operacja, ale bardzo prosze o wyjaśnienie mi tego dlaczego rana zostaje otwarta nie zszyta, co robi sie przy tych bolesnych zmianach opatrunku ( lekarz powiedzial mi ze bede musiala miec znieczulenie dozylne do samej zmiany opatrunków poniewaz jest to b bolesne). Jezeli leczenie bedzie bedzie przechodzic w miare bezproblemowo to ile czasu bede unieruchomiona? jak podczas leczenia mam oddawac stolec?czy przyczyna przetoki moze byc zazywany przezemnie od okolo 8 miesiecy lek na odchudzanie Meridia - przez któy nabawilam sie strasznych zaparc ..... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetoki okołoodbytnicze bardzo często leczy się na otwarto. Rana taka musi powoli ziarninować od dna, aby nie doszło do wznowy przetoki. Rzeczywiście początkowe zmiany opatrunków będą bardzo bolesne, stopniowo jednak będzie można je wykonywać bez znieczulenia. Stolce będzie Pani oddawać jak dotychczas, w ten sam sposób. Do wytworzenia przetoki okołoodbytniczej mogło dojść z powodu zaparć, a nie leku jaki Pani stosowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×