Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dolegliwość prawego podżebrza


Gość Adam z Rybnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam z Rybnika

Witam,od około tygodnia odczuwam pewną dolegliwość prawego podżebrza,moim zdaniem jest to dolegliwość wątroby.Odczuwam tak jakby ból wątroby,ale to nie jest typowy ból tylko coś jakby kolka,powoduje to dyskomfort oraz rozdrażnienie.Ogólnie czuję się jakby coś mi ciążyło na wątrobie,czuję ciężkość w tym miejscu,oraz odczuwam tak jakby zapalenie wątroby.Problem pojawił się nagle,około tydzień temu,raz dokucza mi bardzo,w inny dzień słabiej,gdy nie jem nic albo obudzę się rano dolegliwość jest minimalna,natomiast gdy zjem obiad albo ogólnie więcej to czuję przesycenie i dolegliwość powraca.Niekiedy jest to tak uciążliwe,że muszę trzymać się ręką za prawą część brzucha.Dodam,że wcześniej nie miałem podobnych objawów.Mam 19 lat,papierosy palę okazyjnie,3 lata temu paliłem około 5 na dzień,przez około 1,5 roku,teraz mało.Alkohol pije raz na tydzień,w ilości około 5 piw,czasem co 2-3 dni.Proszę powiedzieć,co może być przyczyną tej dolegliwości oraz jak ją leczyć.Bardzo proszę o odpowiedź,pozdrawiam.(Przeglądałem podobne pytania internautów,ale uważam,że moja dolegliwość jest zupełnie inna i że powoduje ją coś innego,dlatego proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego pytania oraz odpowiedź na nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli chodzi o ból w prawej okolicy podżebrza to może on wskazywać na kolkę wątrobową, zapalenie pęcherzyka żółciowego. Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego w swojej przychodni. Lekarz zleci ci odpowiednie badania, dzięki którym będzie możliwe ostateczne rozpoznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×