Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wybrzuszenie po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Łukasz M

Rekomendowane odpowiedzi

Równo 2 miesiące temu przeszedłem operację przepukliny pachwinowej z lewej strony metodą tradycyjną(tzn został założony szew). Od tego czasu staram się nie dźwigać nic ciężkiego. Nie powróciłem także do sportu. W międzyczasie 2 razy zdarzyło mi się, że coś jakby naciągnąłem tzn zabolało mnie bardziej. Moje pytanie jest takie: czy jest normalne, że po operacji pozostaje uwypuklenie, które rano jest bardziej płaskie i twardsze, a wieczorem troszkę większe i przy lekkim ucisku można poczuć jakby coś się tam przesuwało. Podobnie było przed operacją tyle, że uwypuklanie było większe i też można było wsunąć uwypuklenie do środka naciskając. Zaznaczam, że moja przepuklina była mała, nie rozległa. Byłem na badaniu u chirurga, kazał mi kaszleć, spinać mięśnie brzucha i powiedział, że wszystko ok, ale wszystkiego nie moze wykluczyć. Badał mnie z samego rana kiedy sam tam nic nie wyczuwam, stąd moja niepewność. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej zrobić jeszcze badanie usg, które stosuje się w przypadkach wątpliwych. Przy takich dolegliwościach pomyśleć należy również o powikłaniach po operacji przepukliny. Należą do nich m.in. krwiak, zakażenie, nawrót przepukliny, uchwycenie w szew pobliskiego nerwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×