Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzęk piersi i guzek pod sutkiem


Gość zaniepokojona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zaniepokojona

Mam pytanie ogólnie mojej piersi. Kiedy dzisiaj rano wstałam była cała spuchnięta i wyczułam guzka, jest niewielki i z tego co przeczytałam na innych forach jest podobną objawom ropniaka, proszę pomóżcie mi i wyjasnijcie co to moze byc. moze to jest spowodowane tabletkami ktore zaczelam przyjmowac. Nie wiem pomożcie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie Pani zaczęła zażywać tabletki. Proszę przeczytać w ulotce czy mogą wystąpić takie powikłania po zażyciu tych tabletek. Obrzęk, guzek i silna bolesność sutka mogą być objawem ropnia. Proszę z tym problemem bezpośrednio skontaktować się z lekarzem. Trudno określić co się dzieje bez badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaniepokojona

przyjmowałam Microgynon 21. ale w ulotce jest tylko napisane : Tkliwośc piersi, ból i wydzielina z brodawki sutkowej. wczoraj je już odstawiłam, a z tego co się na necie naczytałam o tym ropniu, ,jak się go leczy i jak jest już w stanie zaawansowanym to tylko operacyjne leczenie :( jakoś będzie trzeba to rozwiązac ale w każdym razie Dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaniepokojona

Okazało się, że to jest torbiel (pomimo ,że nie karmię piersią i nie mam jeszcze dzieci). Podczas wizyty u ginekologa , opróżnił z ropy tego torbiela poprzez wbicie igły. dostałam próbke i skierowanie do laboratorium (gdzie pobierają opłate w wysokości 27 zł za bakterie ujemna, a za dodatnia trzeba jeszcze więcej dopłacic). Przepisali mi antybiotyk i już torbiela nie ma. Jeden lekarz powiedział,że to jest reakcja obronna organizmu przed nadmierna iloscią hormonu, natomiast drugi , że zrobił się stan zapalny ale nie wiadomo od czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×