Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja wszczepienia protezy stawu kolanowgo


Gość EWA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do chirurga-i nie tylko moze mi ktoś doradzi. Moja mama miała dwa miesiace temu operacjie załozenia protezy stawu kolanowego i choć mineło juz tyle czasu rana sie niegoi , po aperacji przyszła martwica lekerz powycinał i zostawił i twierdzi że jest ok. co robić. Prosze o pomoc(porade)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powycinał martwiczą tkanke,to było taka czarna skóra teraz dostaje cały czas antybiotyk no dzień dzisiejszy jest to **biseptol ** spryskuje antyseptykiem i przemywa wodą z szarym mydłem (zalecenie lekarza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy rana wygłąda- ma zółty nalot caly czas siąpi swędzi i poboluje a na środku z pod tego zółtego wychodzi coś czerwonego jakby żywe mięso skóra na obkoło jest zaczerwieniona,teraz jeszcze oprucz zaleceń mama przemywa rumiankiem,mam obawy żeby nie przyszło coś gorszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie rana jest otwarta a na środku wyrasta dzikie mięso ,mam pytanie czy to jest normalne , bo lekarz mówi że to prawidłaowy etap gojenia sie rany co wizyte coś po bokach wycina .nadal mam obawy zeby to nie była przyczyna do jakis komplikacji lub niedaj boze do amputacji bo juz tyle sie naczytałam że mam mentlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. Rana po długim czasie sie zagoiła ,ale skórka jest jak bibułka w jednym miejscu coś wysiąpiło a w drugim zaczyna sie coś zbierac ,lekarz twierdzi że to normalne.Mam pytanie czy może to jest grąkowiec i jakie badanie można zrobić aby tą ewentualność wykluczyć (dla święteg spokoju mojej mamy ,bo jej dziwne myśli krązą po głowie)Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po konsultacji i szczerze polecam dr PIOTRA! Okazało się, że faktycznie konieczna jest operacja, ale trochę się uspokoiłam i liczę, że wszystko będzie ok. Trzymajcie kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONIKAL - nie masz się nad czym zastanawiać, moim zdaniem odkładanie wizyty u lekarza nic nie pomoże, a będzie tylko gorzej. U mnie do przodu, póki co jestem po operacji, noga jeszcze boli, ale to normalne. Mam nadzieję, że niedługo będę skakać i biegać! *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Cieszę się, że trafiłaś na dobrego lekarza i że jesteś zadowolona! Ja już podjęłam decyzję, że po majówce idę do lekarza i coś z tym zrobię, bo faktycznie czas działa na moją niekorzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×