Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy okres może mieć wpływ na zapalenie wyrostka robaczkowego?


Gość Marta, lat 22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta, lat 22

Dwa dni temu wyszłam ze szpitala gdyż miałam podejrzenie ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego. Lekarz który skierował mnie do szpitala na chirurgię po wcześniejszym zbadaniu mnie poprzez naciski na brzuch i USG (bolał mnie brzuch od rana najpierw w górnej części czyli nad pępkiem a popołudniu całe podbrzusze i po prawej stronie lecz nie przy podnoszeniu nogi, miałam też zaparcia i wstrzymanie gazów), akurat dzień przed dostałam okres i lekarz nie był pewny co do diagnozy, zlecił podać domięśniowo ketanol i no-spe i poczekać aż ból minie, jednak tak się nie stało, więc musiałam udać się do szpitala. Tam morfologia krwi i badanie moczu nie wykazało że mogłoby być to zapalenie wyrostka. Prócz brzucha (ból po zwolnieniu ucisku po prawej stronie) chirurg zbadał mnie przez kiszkę stolcową i bardzo mnie bolało, chciał mnie operować ale jadłam 3 godz. przed przyjazdem, więc podał mi kroplówkę przeciwbólową, później zapytał mnie czy zostanę w szpitalu na obserwacji. Miałam robione też RTG brzucha ale chyba nic nie wykazało bo lekarz nic nie powiedział, jedynie to, że trudno mu określić czy to na pewno zapalenie wyrostka bo mam okres i bóle w podbrzuszu mogą być przez to, stwierdził też że przez okres mogę mieć podrażnioną otrzewną, dlatego konieczna była dalsza obserwacja. Na oddziale podano mi m.in. zastrzyk domięśniowy, kroplówkę do odbytu i kroplówkę z ketanolem ale później ketanol nie pomagał bo ból nie ustępował to dostawałam pyralginum. Leżałam w szpitalu 2 dni i jednak nie byłam operowana bo dalsze badania, czyli ponowna morfologia krwi i usg nie wykazały *nic co można byłoby operować* jak to stwierdził mój lekarz prowadzący. Obecnie po tych wszystkich kroplówkach przeciwbólowych nie odczuwam bólów brzucha jedynie przy nacisku. Chciałam się dowiedzieć czy tomografia byłaby w moim przypadku odpowiednim badaniem żeby rozwiać wątpliwości? Czy to wogóle było ostre zapalenie wyrostka i czy wyrostek mógł mieć nietypową lokalizację? Dodam że miesiąc przed tą sytuacją jak dostałam okres również miałam bóle brzucha tyle że znacznie słabsze, miałam także bóle w odbytnicy i silne zaparcia ale jakoś sobie z tym poradziłam. Czy okres może mieć wpływ na zapalenie wyrostka? Jeśli to nie było zapalenie wyrostka to z czym mogę mieć problemy? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Radzę udać się do ginekologa. Problemy gienokogiczne mogą objawiać się właśnie tak, jak w zapaleniu wyrostka. Dopiero wtedy należy rozważyć wykonanie tomografii komputerowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któraś z Was rozwiązała może już swój problem? Mam podobnie. Też wylądowałam w szpitalu na 3 dni z podejrzeniem zapalenia wyrostka. Badania krwi i moczu nic nie wykazały, wypuścili mnie do domu. Dodam, że było to dzień czy dwa po miesiaczce. Później bóle prawie całkiem ustąpiły. Teraz mam 3 dzień miesiączki i obudziłam się z delikatnym kłuciem po prawej stronie brzucha, promieniującym do pleców, podczas nacisku dość mocno boli. Czyli ta sama sytuacja jak sprzed miesiąca... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michaelgof

Заходите в наш интернет магазин, и здесь вы найдете все что вам нужно для дома и дачи по самым низким ценам!
https://sb-kipuya.ru/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×